Koľko orechov za deň môžete schudnúť

Orech sa počas chudnutia považuje za veľmi kalorický, a preto nežiaduci produkt v ponuke. Toto je však chybný názor, pretože v niektorých množstvách niektoré plody urýchľujú chudnutie, nasýtia vitamínmi a minerálmi. Podľa jednoduchých pravidiel pre konzumáciu orechov bude prínosom pre osobu, ktorá je na diéte.

Je možné jesť orechy pri chudnutí

toto produkt na chudnutie nevylučujte zo stravy, ale jedzte v malom množstve (do 30 g za deň). Aby sa telo stimulovalo, aby sa zbavilo ďalších kíl a znížilo hlad, ovocie sa pridáva do šalátov, obilnín, ovocných a zeleninových smoothies, tvarohu a počas ľahkého občerstvenia sa konzumuje surové.

Koľko orechov za deň môžete schudnúť

Výhody orechov na diéte:

 • znížiť hladinu LDL (zlý cholesterol), normalizovať metabolizmus;
 • dať silu a energiu, najmä po športových aktivitách;
 • vláknina v ovocí zlepšuje trávenie;
 • vysoký obsah bielkovín a tukov počas desiatu rýchlo nasýti;
 • horčík, omega-3, zinok posilňujú pečeň, ktorá pri chudnutí prežíva maximálny stres, odstraňuje toxíny vznikajúce z rozkladu podkožných tukov.

Odborníci na výživu neodporúčajú konzumovať ovocie tesne pred spaním. kvôli ich vysokému obsahu kalórií. Telo nebude mať čas na rýchle spracovanie veľkého množstva tukov, bielkovín a uhľohydrátov.

Dôležité! Trávenie orechov v žalúdku počas spánku bude mať nepriaznivý vplyv na kvalitu nočného odpočinku. Človek sa nebude úplne uvoľňovať, čo hrozí nespavosťou.

Energetická hodnota sa líši pre rôzne orechy od 550 do 700 kcal... Neodporúča sa jesť ovocie s obsahom kalórií nad 650 kcal (macadamia, pekanové orechy, borovicové oriešky a brazílske orechy). Ak nie je na výber, denná sadzba sa zníži dvakrát.

Obsah kalórií a chemické zloženie orechov

Aby sme pochopili hodnotu a rozdiel v kalorickom obsahu produktu, porovnajme niekoľko typov... Pre porovnanie uvádzame niektoré minerály a vitamín C, ktoré sa podieľajú na chudnutí.

Výživová kalorická a výživová tabuľka na 100 gramov:

Druhy orechov Obsah kalórií,
kcal
tuky,
%
proteíny,
%
sacharidy,
%
draselný,
mg
horčík
mg
jód,
mcg
Vitamín C,
mg
burský oriešok 552 45,2 26,3 9,9 658 182 2 5,3
pistácie 560 45,3 20,2 16,6 1025 121 10 5,6
oriešok kešu 600 48,5 18,5 22,5 553 270 11,1 0,5
mandle 609 53,7 18,5 13 748 234 2 1,5
lieskový orech 628 61,5 15 9,4 717 172 0,2 1,4
brazílsky 659 67,1 14,3 4,2 659 376 0,02–0,10 0,7
Gretsky 656 60,8 16,2 11,1 474 120 3,1 5,8
céder 673 68,4 13,7 9,4 597 251 2–25 0,8
pekanový orech 691 72 9,2 4,3 410 121 1,1

Pri chudnutí hrajú dôležitú úlohu jód, draslík, horčík a kyselina askorbová:

 1. jód normalizuje štítnu žľazu. Hypotyreóza je ochorenie tohto orgánu, v dôsledku ktorého je narušený metabolizmus, nespálené prebytočné kalórie, ukladá sa subkutánny tuk. Najväčšie množstvo jódu sa nachádza v kešiach, borovicových orieškoch a pistáciách.
 2. draslík zabraňuje nadúvaniu, zlepšuje metabolizmus. Nedostatok makronutrientu v tele počas chudnutia spôsobuje zápchu, nevoľnosť, slabosť a zníženie krvného tlaku. Pistácie obsahujú maximálne množstvo draslíka.
 3. Vitamín C odbúrava tuky a pomáha pri vstrebávaní železa, ktoré sa podieľa na mnohých metabolických procesoch, ako je okysličovanie buniek, ničenie a odstraňovanie toxínov, premena kalórií na energiu. To všetko je dôležité pri chudnutí. Vlašské orechy, arašidy, pistácie sú bohaté na vitamín C.
 4. magnézium zúčastňuje sa na všetkých metabolických procesoch - čím viac je jeho obsah v produkte, tým rýchlejšie sa rozkladá tuky a vylučuje toxíny. Arašídy obsahujú 376 mg horčíka, takže je nežiaduce úplne ho vylúčiť zo stravy, 1 - 2 plody denne nepoškodzujú telo.

Koľko orechov za deň môžete schudnúť

Aké orechy sú povolené na stravu

Strava by sa nemala zmeniť na hladovku. Jeho podstatou je normalizácia správnej výživy a obnovenie narušeného metabolizmu. Preto sa neodporúča vyčerpávať telo ťažkou stravou a odmietať zdravé potraviny. Jesť malé množstvo ovocia pri chudnutí uspokojí pocit hladu a nasýti užitočné látky.

Na poznámku! 100 g bieleho chleba (265 kcal) nahrádza 3-4 jadrá vlašských orechov (50 g), pokiaľ ide o obsah kalórií a výživovú hodnotu.

zvážiť najviac zdravé orechy so stravou, ktorá sa konzumuje surová alebo sa pridáva do rôznych jedál:

 1. mandle sa vzťahuje na nízkokalorické ovocie (609 kcal). Vysoký obsah tuku (53%) pomáha rýchlo uspokojiť hlad. Produkt znižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje elasticitu krvných ciev. Obsahuje veľké množstvo vitamínu E (až 173% dennej hodnoty), železa (29%).
 2. vlašský orech cenený pre vitamín C, ktorý sa podieľa na metabolických procesoch, absorpcii uhľohydrátov, tvorbe bielkovín, karnitíne. Napriek vysokému obsahu kalórií (656 kcal) a obsahu tuku viac ako 60% sa môže konzumovať v malom množstve, ak budete dodržiavať diétu.
 3. lieskový orech - nízkokalorický orech (628 kcal). Obsahuje veľa vlákniny (44% DV), ktorá zlepšuje trávenie jedla. Bohaté na vitamín E (až 117%) a omega-6 mastné kyseliny (66,7%).
 4. burský oriešok pri nízkom obsahu kalórií (552 kcal) a najnižšom obsahu tuku (45,2%). Je cenený pre svoj vysoký obsah vitamínu C. Rýchlo uspokojuje pocit hladu, zlepšuje trávenie.
 5. oriešok kešu užitočné pre ľudí s nadváhou v dôsledku poruchy funkcie štítnej žľazy. Zloženie 100 g orechov obsahuje 11,1 μg jódu a nízke percento tuku (do 50%). Výrobok sa vyznačuje zvýšeným glykemickým indexom - 22. Napríklad: v Brazílskych orechoch je ukazovateľ 10, v pistáciách - 18, v vlašských orechoch - 15.
 6. pistácie sú bohaté na draslík, ktorý zlepšuje trávenie, normalizuje metabolizmus, zabraňuje tvorbe zápchy v dôsledku slabej črevnej motility a nadúvania. Nízky obsah kalórií (560 kcal), vysoký obsah vitamínu C a jódu robia z týchto orechov najobľúbenejší spôsob chudnutia.

Môžete chudnúť iba na orechoch? Toto nie je najlepšie riešenie, pretože Ak chcete schudnúť a upevniť výsledok, je dôležité vyvážiť stravu pre bielkoviny, tuky a uhľohydráty. Samotné ovocie bude mať za následok nedostatok výživy a veľké množstvo bude viesť k ukladaniu tukov a zdravotným problémom.

Koľko orechov za deň môžete schudnúť

Funkcie použitia pri správnej výžive

Dodržiavanie jednoduchých pravidiel vám umožňuje jesť ovocie počas diéty a nebojí sa svojej postavy. nadbytočný tuky sa neuložia, ak neprekročíte rýchlosť 20 - 30 g za deň. V tomto prípade je množstvo produktu rozdelené do niekoľkých recepcií alebo celá časť je konzumovaná naraz.

Dôležité! Pri príprave stravy berte do úvahy energetickú hodnotu orechov. Aj jednoduché občerstvenie dodáva 100 až 200 kalórií denne. Okrem toho venujte pozornosť bielkovinám, tukom a uhľohydrátom - ich množstvo by malo byť vyrovnané.

Odporúčania pre efektívne chudnutie:

 1. Nejedzte orechy v prvej fáze stravovania... Sú súčasťou stravy v štádiu stabilizácie, keď telo potrebuje podporu a posilnenie.
 2. Nejedzte orechy s prídavnou príchuťou (sladký prášok, glazúra, med, soľ alebo cukor). Takýto produkt zvyšuje chuť do jedla, soľ zadržuje v tele vodu, ukladajú sa prebytočné tuky.
 3. Je to lepšie striedať alebo pridávať rôzne druhy ovocia zeleninové alebo ovocné šaláty. Zvýšia nutričnú hodnotu jedla, nasýti telo.

Miera použitia

Ak doma nie sú váhy, neprekračujte povolený denný príspevok 30 g. Koľko rôznych orechov možno použiť na chudnutie denne:

 • lieskové orechy - 8-10 ks;
 • vlašský orech - 6 polovíc;
 • kešu - 9-10 ks;
 • mandle - 12 ks;
 • pistácie - 40 ks;
 • arašidy - 20 ks.

Keď sú orechy na správnej strave

Pre úspešné chudnutie je potrebné vziať do úvahy čas spotreby potravín... Všetky vysoko kalorické jedlá sa ráno lepšie vstrebávajú. Niekoľko orechov pridaných do šalátu, jogurtu alebo raňajkových cereálií nasýti až do nasledujúceho jedla.

Na poznámku! V čase obeda je najlepšie nechať ovocie na desiatu od 13:00 do 16:00. Rýchlo uspokojujú pocit hladu, ktorý sa objavil.

Vo večerných hodinách, keď sa trávenie potravín spomaľuje a telo sa pripravuje na spánok, jesť orechy za 2-3 hodiny (vysoko kalorická - 4 hodiny) pred spaním je obmedzená na 1 - 2 ks. Bude to lepšie ako jesť čokoládu alebo iné sladkosti. Prekročenie tejto normy a nedodržanie času bude mať negatívny vplyv na nočný odpočinok a vyvolá ukladanie tuku.

Obed na orechy pri chudnutí

Väčšina diét obsahuje občerstvenie, ktoré pomáha osobe čakať na hlavné jedlo bez stresu na tele. Orechy sú dobré na druhé občerstvenie medzi raňajkami a obedom.

Koľko orechov za deň môžete schudnúť

vyznačujúci sa tým, vysoko kalorické ovocie sa používa na surové občerstvenie iba raz denne... Pri pridávaní do misky je lepšie striedať niekoľko druhov výrobkov. Napríklad, ak po raňajkách jedli 5-10 pistácií, nekonzumujú sa na obed ani na večeru, ale do šalátu alebo ovsenej kaše sa pridajú drvené plátky vlašských orechov alebo arašidy.

Výhody desiatu:

 • rýchla saturácia tela mastnými kyselinami;
 • zbaviť sa hladu a pocitu plnosti;
 • zlepšenie fungovania mozgu, zmiernenie bolesti hlavy a závratov;
 • normalizácia tráviaceho traktu v dôsledku vlákniny.

Používanie tohto produktu negatívne ovplyvní vaše zdravie existuje individuálna intolerancia alebo alergia.

Nevýhody zavedenie orechov počas občerstvenia:

 • obézni ľudia musia prísne monitorovať množstvo konzumovaného ovocia: odborníci na výživu odporúčajú znížiť prípustnú mieru dvakrát;
 • plody obsahujú šťaveľany, ktoré pri nadmernej konzumácii orechov vyvolávajú v obličkách výskyt kameňov a piesku;
 • výrobok patrí do ťažkého jedla, takže ľudia s akútnymi gastrointestinálnymi ochoreniami by ho nemali zneužívať.

záver

Rôzne druhy orechov majú rôzne kalórie a chemické zloženie. Toto sa berie do úvahy pri dodržiavaní diéty na chudnutie a pri zahrnutí produktu do stravy. V malom množstve počas občerstvenia môže ovocie pomôcť vyrovnať sa s hladom. Ak telo pridáte do hlavného jedla, rýchlo ich nasýtia mikro a makroprvkami, vitamínmi.

Pridať komentár

záhradné

kvety