Domáce avokádo, ktoré rodí alebo nie

Avokádo je náročná tropická rastlina. Jeho kosti ľahko klíčia, rýchlo sa zakorenia a začnú rásť, ale pri nesprávnej starostlivosti a za nevhodných podmienok odumrú za 1-2 roky. Starostlivým pestovateľom sa darí pestovať veľké avokáda, ktoré poteší mnoho rokov.

Hlavná otázka pre milovníkov izbových rastlín: prinesie avokádo pestované zo semienok doma ovocie? Je ťažké to dosiahnuť z kultúry, ale niektoré poľnohospodárske techniky pomôžu.

Bude avokádo prinášať ovocie doma

V prírode (v záhrade za vhodných podmienok) avokádo produkuje až 200 kg ovocia ročne... Súčasne sa v sezóne tvorí asi 2 000 000 kvetov, ale iba z každých 5 000 sa viaže ovocie. Zvyšok kvetenstvo spadne.

Domáce avokádo, ktoré rodí alebo nie

Avokádo má zložitý mechanizmus opeľovania... Každá z kvetov sa otvára dvakrát. Prvý deň fungujú ako ženy a druhý ako muži. Ak takýto mechanizmus za prírodných podmienok nezabráni opeľovaniu, potom je veľmi ťažké dosiahnuť plodnosť v kvetináči.

Referencie.Avokádo sa tiež nazýva aligátorská hruška, americký Perseus, agacat.

Ovocie je možné získať až po rozkvetu rastliny. Aby sa kvety mohli tvoriť na exotickom strome, je potrebné ich správne pestovať a dodržiavať základné pravidlá starostlivosti:

 1. Zalievanie. Rastlina je napojená, keď pôda zaschne. V teplom období je pôda v priemere navlhčená raz za 10 dní, v zime - raz za 2-3 týždne.
 2. Udržiavanie vlhkej klímy. Hrniec avokáda sa umiestni na podnos vlhkého piesku. V teplom období sa rastlina pestuje ročne. Počas vykurovacieho obdobia je v miestnosti nainštalovaný zvlhčovač.
 3. Vhodné teplotné podmienky. V lete sa pohodlná teplota pohybuje v rozmedzí od +16 ... + 30 ° C, v zime do +10 ... + 12 ° C. V chladnom období rastlina prechádza do spiaceho stavu, začína zožltnúť, vysušiť a zbaviť sa listov.
 4. Tvorenie. Pri pestovaní tvoria avokádovú korunu. Keď strom dosiahne optimálnu výšku, pritlačte jeho vrchol, v prípade potreby odstráňte nadbytočné výhonky.
 5. Transfer. Každý rok je strom presádzaný do nového väčšieho hrnca. V tesnom obale nebude rastlina kvitnúť a rodiť ovocie. Transplantácia sa vykonáva metódou prekládky.

Zaujímavé na webe:

Neuveriteľné výhody avokáda pre ženy

Ako schudnúť s avokádovou stravou

Ako správne uložiť avokádo

Keď semeno pestované avokádo začína prinášať ovocie

Ako starý začína avokádo prinášať ovocie? Strom je pripravený na túto fázu za 3 až 6 rokov po výsadbe..

Presnejšie povedané, nie je možné povedať, pre ktorý rok má avokádo ovocie. Závisí to od podmienok, v ktorých sa rastlina nachádza, od správnej starostlivosti o ňu, od použitia ďalších látok na urýchlenie plodenia.

Ako vyrobiť črepníkové avokádové ovocie

Aj pri náležitej starostlivosti sa rodenie dosahuje zriedka.... Väčšina milovníkov izbových rastlín sa domnieva, že je to jednoducho nemožné. V skutočnosti existuje niekoľko trikov, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť požadovaný výsledok.

Domáce avokádo, ktoré rodí alebo nie

Povzbudzujúce plodenie

Aby exotický strom priniesol ovocie, je dôležité stimulovať jeho kvitnutie.

Pre to použite niekoľko jednoduchých trikov:

 1. poleva... Tento postup stimuluje rast vedľajších výhonkov, na ktorých sa vytvára ovocie. Na tento účel pritlačte hornú časť pružiny.Zvyšná časť by mala dosiahnuť výšku najmenej 15 cm, zostali na nej 4 puky alebo výhonky.
 2. Vrchný dresing... Pravidelné hnojenie umožňuje rastline získať dostatok živín a silu na rozkvet. Na exotické plodiny používajte zložité prostriedky. Kompozícia by mala obsahovať fosfor a draslík.
 3. Umelé opelenie... Počas kvitnutia sa na rastline objavujú veľké svetlozelené koróny. Na opeľovanie rastlín sa zrelý peľ prenáša medzi kvetenstvo a zdvíha ho mäkkou kefou. Urobte to 3 dni v rade a opeľujte každú novú kvetinu. Ak je to možné, peľ sa šíri medzi niekoľko stromov. Ďalším spôsobom je označovanie kvetín. Keď sú prvýkrát odhalené ako samice, sú označené zelenou značkou. Nasledujúci deň už sú muži. Peľ sa prenáša medzi kvetmi mužského a ženského pohlavia.
 4. Výsadba viacerých stromov... Pravdepodobnosť plodu sa zvyšuje pestovaním viacerých avokád. Vysadia sa v kvetináčoch vedľa seba alebo v jednej nádobe, ktoré prepletajú kmene.

Keď avokádo prináša ovocie, potrebuje pravidelné zavlažovanie a dobré osvetlenie.... Aby sa zabránilo tomu, že rastlina vyhodí vaječníky pri prvom plodení, niektoré z nich sa odstránia a zostane 1-2.

Štepenie avokáda

Najúčinnejším spôsobom stimulácie plodu je štepenie... V tomto prípade je dôležité zasadiť púčik už rodiaceho stromu.

Tento postup sa tiež uskutočňuje pri štiepaní. Skúsení záhradníci tvrdia, že v tomto prípade sa štep zakorenil lepšie.

Domáce avokádo, ktoré rodí alebo nie

Očkovanie:

 1. Horná časť avokáda pestovaného v semenách je rezaná v pravom uhle.
 2. Rezne sa vykonáva z plodnice, na ktorej by mali zostať najmenej 3-4 púčiky. Listy sa odrežú spolu s odrezkami.
 3. Spodná časť potomka je naostrená plochým obojstranným klinom.
 4. V podnose sa urobí rozdelenie, ktorého hĺbka je rovnaká alebo mierne väčšia ako dĺžka klinového klinu. Ak je priemer potomka väčší, rozdelenie sa neuskutoční v strede, ale tak, aby sa kammbiálne vrstvy zhodovali aspoň na jednej strane častí.
 5. Podnožový klin sa vloží do štrbiny. Vrstvy miechy sa musia úplne zhodovať.
 6. Spoj je zabalený záhradnou páskou alebo lepiacou páskou s lepiacou vrstvou smerom von. Vinutie je zalepené tak, aby vzduch neprenikal do sekcií. Niektorí pestovatelia používajú pásku a pokračujú v zabalení celej dĺžky potomka, pričom púčiky zostávajú otvorené.

Prečítajte si tiež:

Pokyny pre pestovanie fíg doma

Výsadba hrozna v domácnosti a starostlivosť doma

záver

Je ťažké dosiahnuť plodenie avokáda pestovaného zo semienok doma. Kultivovaná rastlina v prírode začína rodiť ovocie už 2 až 4 roky po výsadbe a generatívny rozmnožený diviak nemusí nikdy žať s úrodou.

Na zvýšenie šance na plodenie používajú rôzne techniky a monitorujú správnu starostlivosť. Avšak aj keď sa plod objaví, je nepravdepodobné, že by zdedil materské črty. Ak chcete získať chutné a veľké avokádo doma, strom sa štepí tak, že z exotiky, ktorá už priniesla úrodu, získa štep.

Pridať komentár

záhradné

kvety