Ako a ako nakŕmiť hrozno v júni

Úroda hrozna bude v poriadku pri náležitej starostlivosti o túto plodinu. Starostlivosť o vinicu začína na jar, ale nezastavuje sa ani v lete. V júni táto rastlina potrebuje nepretržitú starostlivosť vrátane kŕmenia. Ako a čo nakŕmiť hrozno v júni, sa dozviete v tomto článku.

Potrebujete hrozno v júni

Júnové hrozno kvitne a aktívne rastie výhonky... V tejto fáze rastlina potrebuje veľa sily pre budúcu úrodu. Môžete ich doplniť hnojivami.

Ako a ako nakŕmiť hrozno v júni

Je to povinné

Pretože v júni už vinič vytvára vaječníky budúcich plodov, potrebuje živiny. Hrozno je vhodné hnojiť spolu so zalievaním, pretože rastlina tiež miluje vlhkosť.

Vrchný obväz má dobrý vplyv na výnosy... Zlepšujú opelenie a urýchľujú tvorbu strapcov.

Ak ignorujete júnový dresing, kvalita plodiny sa zníži., bobule budú malé a suché a chuť nebude taká bohatá.

tiež vrchný dresing robí vinicu odolnejšou voči chorobám a škodcov.

Aké obväzy hrozno potrebujú v júni

Začiatkom leta hrozno vyžaduje rôzne živiny a stopové prvky.

Užitočný materiál:

 1. Dusík zvyšuje veľkosť bobúľ a rast výhonkov.
 2. Fosfor podporuje rast a vývoj kríkov.
 3. Vápnik je prospešný pre koreňový systém rastliny.
 4. Draslík sa znižuje doba zrenia bobúľ a dáva im sladkú chuť.

Stopové prvky:

 • horčík;
 • zinok;
 • meď;
 • síra;
 • jódu;
 • bor;
 • mangán.

Stopové prvky pre vinicu poskytujú komplexné hnojivá.

Kedy kŕmiť hrozno v júni

Rastliny začnú kŕmiť začiatkom júna, 2 týždne pred kvitnutím., druhýkrát - hneď za ním.

Počas obdobia kvitnutia nie sú pre hrozno potrebné hnojivá. Tretí postup sa uskutočňuje na konci mesiaca, keď bobule dozrievajú.

Hnojivá sa aplikujú rôznymi spôsobmi, zmena počtu a zloženia prvkov.

Prečítajte si tiež:

Ako sa správne starať o hrozno v júli

Ako a čo nakŕmiť hrozno v auguste

Frekvencia a hojnosť hnojenia

Po prvýkrát sa hrozno hnojí pred kvitnutím roztokom obsahujúcim dusík, draslík a fosfor... Zmes sa vylúhuje asi 10 dní a naleje sa pod koreň. Jedna rastlina vyžaduje 1-2 vedrá roztoku. Zavádza sa aj organická hmota - hnijúci hnoj alebo trus vtákov (1 vedro na 1 štvorcový M).

Pred úplným začiatkom kvitnutia sa do rastliny pridávajú stopové prvky pomocou zložitých hnojív, medzi ktoré nevyhnutne patrí bór a zinok. Stopové prvky sa nanášajú striekaním.

Ihneď po odkvitnutí hrozno je oplodnené podobným zložením.

Počas tretieho kŕmenia je vylúčený dusík, ktorý zanecháva fosfor a draslík, ktoré sú potrebné na tvorbu a rast bobúľ. Pokračujú tiež v pridávaní stopových prvkov.

Referencie. Dusíkové hnojivo je možné nahradiť 5% roztokom hydinového hnoja alebo 10% mulleinovým roztokom.

Ako nakŕmiť

Hrozno vyžaduje veľa živínpreto sa na kŕmenie používajú minerálne a organické hnojivá, ako aj ľudové liečivá.

Ako a ako nakŕmiť hrozno v júni

Minerálne hnojivá

Účinné minerálne hnojivá:

 1. Dusičnan amónny... Obsahuje draslík a dusík. Použite kompozíciu v suchej forme, ktorá sa rozptyľuje v blízkom stonkovom kruhu. Množstvo je uvedené v pokynoch na obale.
 2. Močovina (karbamid)... Hlavným zložením produktu je dusík. Pripraví sa vodný roztok (15 g močoviny na 10 litrov vody) a zavedie sa do koreňa rastliny.
 3. superfosfát... Hlavným prvkom kompozície je fosfor. K dispozícii v granulách. Zavádzajú sa do pôdy v množstve 40 g na 1 štvorcový meter. m.
 4. Amofos... Pozostáva z fosforu a amoniaku. K dispozícii v troch formách: granule, suchá zmes a koncentrát. Všetky formy sa riedia vodou podľa pokynov. Granulovaná kompozícia sa nanáša na korene, povoľuje sa suché a koncentrované postrekovanie rastlín.
 5. Draselná soľ... Rozdeľte požadované množstvo látky pozdĺž kmeňa kmeňa a posypte ju zemou navrchu. 1 krík má 50 g soli.

V ochranných odevoch pracujte s minerálnymi zlúčeninami.

Referencie. Neodporúča sa pridávať superfosfát spolu s dusičnanom amónnym a karbamidom.

Organické zlúčeniny

Organické látky sú rovnako účinné ako hrozno ako minerály.

Základné organické látky:

 1. Kuracie trus... Má najvyšší obsah dusíka. Maximálny účinok sa dosiahne pri použití v tekutej forme. Vezmite 1 diel trusu do 10 dielov vody, trvajte jeden deň a znova zrieďte (2 litre zmesi na vedro vody). Bush pre dospelých má asi 2 vedrá. Hnitý hnoj sa používa na hnojenie v lete.
 2. hnoj... Obsahuje dusík, draslík, fosfor, vápnik a horčík. Pre letné hrozno sa tiež používa zhnité. Chovaný rovnakým spôsobom ako kuracie hnoj - 1:10.
 3. Kompost, humus... Pokiaľ ide o obsah živín, hnoj nie je horší. Kompozície sa aplikujú do pôdy, kde sa nachádzajú korene rastliny.

Ľudové lieky

Mnoho pestovateľov uprednostňuje použitie hnojív na hnojenie rastlín.

Efektívne ľudové recepty:

 1. Popol z dreva... Látka sa kropí po zemi okolo kruhu blízkeho kmeňa. Druhým spôsobom je príprava roztoku: ¼ časť popola sa naleje do vedra, naleje sa vodou na vrch a premieša sa. Rastliny sa napojia na korene.
 2. droždie... Na 10 litrov vody zoberte 10 g droždia, pridajte 2 polievkové lyžice cukru a nechajte kvasiť 2 hodiny. Na kŕmenie zmiešajte 1 diel zmesi a 5 dielov vody.
 3. Infúzia žihľavy... Naplňte vedro nasekanou žihľavou a naplňte ju vodou. Hmota sa mieša 6 dní. Rastliny sa zavlažujú v množstve 1 liter produktu na 10 litrov vody.
 4. amoniak... Voda pri koreni s použitím koncentrácie 3 lyžice. l. alkohol na 5 litrov vody.
 5. Kyselina boritá... 2,5 g prášku kyseliny boritej sa rozpustí v 1 litri vody a rastlina sa postrieka.

Tieto produkty poskytujú dobré výsledky, keď sa aplikujú pred rozkvetom.

Dôležité! Pred akýmkoľvek obväzom je pôda hojne navlhčená.

Výber vrchného dresu v strednom pruhu

Hrozno je južná kultúra. Pestovať to v strednom pruhu Rusko, hnojivá sa musia aplikovať pravidelne.

Na pestovanie dobrej úrody nie sú obmedzené na 1-2 druhy dresingov. Kultúra si vyžaduje minerály aj organické látky.

Ako a ako nakŕmiť hrozno v júni

V Urali

Hrozno odoberie všetky živiny z pôdy a ochudobní ich. Pôda obohatená iba o organickú hmotu nie je schopná úplne vyživovať rastlinu, budú potrebné chemické hnojivá.

Od minerálnych obväzov v tejto oblasti sa vyžaduje superfosfát, chlorid draselný a dusičnan amónny.

Na Sibíri av ďalších regiónoch

Zvláštnosťou pestovania hrozna na Sibíri pri obmedzovaní hnojenia dusíkom... Ak sa rast zelenej hmoty výrazne zvýši, rastlina nebude mať čas na prípravu na prezimovanie, preto je rast viniča v sibírskej klíme obmedzený. Kultúra sa živí hlavne hnojivami na báze fosforu a potaše a nastrieka sa tiež zložitými formuláciami a extraktom z drevného popola.

V Moskovskej oblasti si kultúra vyžaduje veľa potravy... Zavádzanie dusíka, fosforu, draslíka, medi, horčíka, síry, železa, bóru a zinku je povinné. Drogy sa používajú samotné alebo v kombinácii.

V južných oblastiach sa používajú organické látky a minerálne hnojivá... Z organických látok sa používa hnoj z minerálov - superfosfáty, karbamid, dusičnan amónny, draselná soľ, chlorid draselný.Vhodný pre kultúru a zložité hnojivá - ammofos, nitrophoska.

Ako kŕmiť hrozno

Aby kultúra dobre rástla, vyvíjajte a dávajte bohatú úrodu kŕmené dvoma spôsobmi... Spoločne dávajú dobré výsledky.

Koreňovým spôsobom

Pri tejto metóde sa hnojivá nanášajú na zem (zvyčajne v tekutej forme).... Zároveň nevyvarujte nalievanie produktu priamo pod kmeň, pretože koncentrované roztoky môžu korene horieť. Okolo puzdra sa vykope výkop a produkt sa naleje.

Keďže hrozno má veľmi silný koreňový systém, rýchlo vysáva živiny z pôdy. Koreňové kŕmenie rastliny sa vykonáva niekoľkokrát počas celej vegetačnej sezóny.

Čím je ker starší, tým častejšie potrebuje postup.... Mladé vinice majú počas výsadby na ďalšie 2 roky položené dostatočné množstvo hnojív.

Na začiatku leta je kultúra kŕmená koreňom pred rozkvetom. a keď sa objavia ovocné vaječníky. Pred kvetom sa aplikujú dusíkaté hnojivá alebo hnoj. Fosfor a draslík sa pridávajú do nasledujúceho vrchného obväzu.

Ako a ako nakŕmiť hrozno v júni

ako list

Kŕmenie listov sa vykonáva postrekovaním vinice... Tento postup ovplyvňuje vývoj zelenej hmoty kríka a zvyšuje úrodu plodiny. Vykonáva sa bez ohľadu na to, koľko koreňového obväzu sa vykonalo a aké prostriedky sa použili.

List pred hnojením rastlín hnojí minerálne zloženie ihneď po odkvitnutí - minerály a stopové prvky, na začiatku zrenia ovocia - fosfor a draslík.

Tipy od skúsených vinárov

Začiatočník nemôže vždy zvládnuť takú rozmarnú kultúru, ako je hrozno.

Skúsení pestovatelia ochotne zdieľajú tipy, ako oplodniť rastlinu, aby pomohli začiatočníkom.:

 1. Koncentrované tekuté krmivo by sa malo používať iba v zriedenej forme av prísnych pomeroch. Je lepšie pridať menej, aby nedošlo k spáleniu koreňov rastliny.
 2. Tí, ktorí používajú drevný popol ako vrchný obväz, musia zvážiť typ pôdy. Dobre sa hodí kyslým pôdam, ale na alkalických pôdach bude poškodzovať.
 3. Obliekanie listov je vždy doplnkovým postupom. Nestačí to pre normálny vývoj rastliny.
 4. Hnojivá by sa nemali na povrch nanášať povrchovo. V tomto prípade sa dusík rýchlo vyparí a draslík a fosfor nebudú môcť v pravý čas dosiahnuť koreňový systém. Aby sa tomu zabránilo, mala by sa vykopať zem.
 5. Nepoužívajte oplodnenie listov na slnku. To sa deje buď za oblačného počasia alebo večer po západe slnka.

záver

Pestovanie hrozna nie je ľahké. Jeho kvalita závisí od toho, ako bude starostlivosť správna ešte pred rozkvetom. V tomto období rastlina potrebuje najmä živiny.

V júni bude na vinici potrebné niekoľko obväzov, ktoré budú pozostávať z komplexu minerálnych a organických hnojív. Ich včasné zavedenie a prísne dodržiavanie dávok poskytne pestovateľovi bohatú a chutnú úrodu bobúľ.

Pridať komentár

záhradné

kvety