Ako môžete použiť mrkvové vrcholy na hemoroidy a ako je to efektívne

Mrkvové vrcholy nie sú len potravinárskym výrobkom, ale aj vynikajúcim liekom. Bojuje s cievnymi ochoreniami a posilňuje srdce. V mnohých ohľadoch sú vrcholy známe svojimi liečivými vlastnosťami proti hemoroidom, pretože pomáhajú znižovať bolesť, svrbenie, odstraňujú opuchy a tiež zlepšujú krvný obeh. Ako užitočné sú vrcholy v boji proti hemoroidom a či je možné touto chorobou piť mrkvovú šťavu, povieme v článku.

Pomáhajú mrkvové vrcholy hemoroidom

Ako môžete použiť mrkvové vrcholy na hemoroidy a ako je to efektívne

Hemoroidy sú veľmi nepríjemné ochorenie, ktoré je sprevádzané bolesťou a svrbením v konečníku. V ťažkých prípadoch sa u pacientov vyvinú hemoroidy, ktoré krvácajú z análneho kanála. Tieto bolestivé pocity sa odrážajú v psychickom stave človeka: spánok je narušený, depresia sa vyvíja.

V takýchto prípadoch je nevyhnutné poradiť sa s lekárom, ktorý predpíše liečbu a prípadne pošle na chirurgický zákrok. Odborníci však nepopierajú výhody ľudových liekov vo forme rôznych bylinných nálevov, odvarov a klystírov vrátane mrkvových vrcholov.

Referencie. Mrkvové vrcholy - to sú listy koreňovej plodiny. Zvyčajne sa neje, a preto sa považuje za vedľajší produkt.

Liečivé vlastnosti a prínosy

Listy mrkvy obsahujú 6-krát viac vitamínu C ako koreňová zelenina. Listy sú zdrojom mnohých užitočných látok: vápnika, draslíka a chlorofylu, ktorých výhodou je čistenie krvi toxínov, ako aj posilnenie svalov a kostí.

Aminokyseliny, kyselina furokumarová, fytoncídy a vláknina sú tiež prítomné v listoch mrkvy.

Majú nasledujúce účinky:

  • preháňadlo;
  • zmierňovače bolesti;
  • regeneráciu;
  • vazokonstriktor;
  • protizápalové účinky.

Mrkva vrcholy tónuje krvné cievy, čistí ich od aterosklerotických plakov, znižuje krvný tlak, pomáha normalizovať metabolizmus a používa sa na prevenciu srdcových chorôb.

Interné použitie

Na lekárske účely sa vrchné časti používajú interne aj externe. Čaj sa vyrába z mrkvových listov a pridáva sa do potravín.

Ako môžete použiť mrkvové vrcholy na hemoroidy a ako je to efektívne

Čaj

Na prípravu liečivého čaju budete potrebovať 50 g sušených listov mrkvy a 3 litre vriacej vody. Vrcholy sa naparujú 20 až 30 minút.

Mali by ste piť v priemere 3 až 3 šálky čaju denne. Kurz trvá až do úplného vymiznutia príznakov (1-3 mesiace).

infúzie

Na prípravu infúzie sa pridá 400 ml vriacej vody a 2 lyžice. l. nasekané vrcholy. Celá táto zmes sa dobre premieša a nechá sa stáť cez noc a nasledujúce ráno sa získa hotová bylinná infúzia. Konzumujte ju 20 minút pred jedlom. Pred raňajkami a večerou - 100 ml infúzie a pred obedom - 200 ml.

Ak je dávka pozorovaná, priebeh liečby nebude trvať dlhšie ako 4 týždne.

Je to zaujímavé:

Ako používať mrkvu s medom na kašeľ a ako účinný je tento liek

Prečo je mrkvová šťava užitočná pre onkológiu a ako ju správne používať

Vonkajšie použitie

Mrkvové vrcholy na hemoroidy sa tiež používajú zvonka vo forme rôznych podnosov, pleťových vôd a obkladov.

Vaňa s mrkvičkami

Do malej nádrže sa naleje 5-7 litrov vriacej vody, do nej sa vloží zviazaný zväzok mrkvy a zakryje sa hrubou handrou. Pred použitím nechajte vodu vychladnúť.

Trvanie procedúry je 15 - 20 minút ráno a večer. Liečba by nemala trvať dlhšie ako 14 dní.

Pleťové vody z infúzie mrkvových vrcholov

Za týmto účelom sa gáza alebo bandáž zloží do niekoľkých vrstiev, potom sa tkanina zvlhčí infúziou mrkvových vrcholov. Krém sa aplikuje na konečník po dobu 20 až 25 minút.

Odporúča sa vykonať procedúru 2-3 krát denne a zastaviť priebeh, keď príznaky začnú vymiznúť.

Kompresia vyrobená z nasekaných listov mrkvy

Po stlačení dôkladne nakrájajte listy. Zabaľte gázu a vložte do chladničky na 2-3 hodiny.

Potom sa aplikuje obklad na konečník. Zastavuje krvácanie a zmierňuje bolesť.

Čapíky a klystírky na hemoroidy z mrkvy

Ako môžete použiť mrkvové vrcholy na hemoroidy a ako je to efektívne

Rektálne čapíky a mikroklystre na báze mrkvovej šťavy majú dobrú účinnosť proti hemoroidom.

Dôležité!Pri klystýroch a čapíkoch sa nepoužívajú vrcholy, ale samotná koreňová plodina, ktorá má tiež liečivé vlastnosti.

Ľahko sa vyrobí mikroklystém. 1/4 Čl. Šťava vo forme klystýru na týždeň môže zmierniť bolesť, zmierniť kŕče a zastaviť krvácanie.

Ak chcete vyrobiť sviečku, nakrájajte mrkvu tak, aby nebola dlhšia ako 2 až 3 cm a jej priemer nie je väčší ako 1 cm. Použitie takej sviečky je podobné ako v lekárni: vkladá sa do konečníka, najlepšie v noci, takže ráno môže prirodzene vyjsť.

Prevencia

Prekročením miery uvedenej v predpisoch môžete ochorenie zhoršiť. Je tiež dôležité oboznámiť sa s kontraindikáciami a Pred použitím sa poraďte s lekárom. Predpíše liečbu a odporučí predpis.

kontraindikácie

Tradičné metódy liečby boli vždy bezpečnejšie ako lieky, existujú však aj kontraindikácie kategoricky je zakázané používať všetky vyššie uvedené recepty.

Lieky z mrkvy a mrkvy sú kontraindikované:

  • ľudia alergickí na túto zeleninu;
  • s exacerbáciou gastrointestinálnych chorôb;
  • tehotné a dojčiace ženy;
  • deti.

prevencia

Mrkvy sa aktívne používajú na preventívne účely. Keďže ide o prírodný produkt, môže sa občas konzumovať ako čaj. Posilníte tak krvné cievy, zabránite vzniku hemoroidov, ochránite sa pred zbytočnými návštevami lekárov.

Aby sa znížilo riziko vzniku choroby, oplatí sa upraviť váš životný štýl. Prestaňte piť alkohol, držte sa zásad správnej výživy a cvičenia, pretože hemoroidy sa najčastejšie prejavujú u ľudí so sedavým životným štýlom.

recenzia

Liečba hemoroidov vrcholmi mrkvy sa vo svete už dlho praktizuje. Zoberme si recenzie ľudí, ktorí museli liečbu liečiť týmto spôsobom.

Elena, 45 rokov: „Po mnoho rokov som trpel hemoroidmi, lekári predpisovali lieky, ale mali len krátkodobý účinok. Na internete som našiel článok o užitočnosti mrkvy a mrkvy a prekvapujúco, po dvoch mesiacoch pitia čaju z listov a použitia pleťových vôd bolesť takmer zmizla. Odporúčam skúsiť to. V záhrade každého je veľa mrkvových vrcholov, v extrémnych prípadoch to nepoškodí. ““

Sergey, 57 rokov: „Mám chronické hemoroidy. Snažím sa používať všetko: kúpele, obklady, moja žena často pripravuje čaj z mrkvy. Pri exacerbácii to veľa pomáha, pretože účinok sa prejaví do 10-15 minút. Niekedy tiež vyrábam sviečky z mrkvy. ““

Eugene, 41 rokov: "Stalo sa tak, že moja práca je sedavá, takže ma hemoroidy znepokojujú už niekoľko rokov." Hemoroidy často začali vypadávať a potom sa poradil s lekárom. Odporučil mi sviečky, dobré, drahé, ale nepomohli mi. Potom moja žena čítala o výhodách vrchnák mrkvy. Doslova 2 mesiace neskôr, po pravidelnom pití čaju a používaní kúpeľov, sa stolica zlepšila a bolesť už nie je tak silná. ““

Prečítajte si tiež:

Funkcie liečby hemoroidov cibuľou

Zemiaky v boji proti hemoroidom: ako pripraviť čapíky a obklady na ošetrenie

záver

Mrkvičky sú všestranným ľudovým liekom na mnohé choroby.Opravuje a posilňuje krvné cievy a znižuje riziko trombózy a hemoroidov. Preto pri pestovaní mrkvy nevyhadzujte ich vrcholy, ale používajte ich na preventívne účely.

Pridať komentár

záhradné

kvety