Vlastnosti výroby a použitia sadeníc pšenice

Naklíčená pšenica si získava čoraz väčšiu obľubu medzi obhajcami zdravej výživy. Tieto živé zrná sú pri pravidelnom používaní schopné saturovať telo množstvom vitamínov a minerálov, dodávajú zdravie a energiu. Ako užitočný je pšeničný klíčok a ako ho používať, dozviete sa z článku.

Ako klíčiť pšenicu pre výživu

Vlastnosti výroby a použitia sadeníc pšenice

Tento užitočný produkt je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach, ale je to lepšie klíčiť zrno doma sami - takže si môžete byť istí jeho čerstvosťou.

Najužitočnejšie sú klíčky dlhé 2 až 3 mm, pretože koncentrácia živín v nich je oveľa vyššia. Klíčenie na spotrebu trvá 20 hodín.

Existuje niekoľko možností klíčenie pšenice:

 1. V nádobe... Nádoba môže byť sklenená, plastová alebo keramická. Na dno sa položí vlhký kus látky, zrnká pšenice sa umiestnia do 1 až 2 vrstiev a vrchná časť sa pokryje vlhkou handrou. Je dôležité ho pravidelne navlhčiť, aby nevyschol.
 2. V pohári. Nádoba s objemom 0,5 - 0,7 litra sa umiestni do misky pod uhlom. 1/3 výplne zrnami. Voda sa naleje do misky a hrdlo nádoby sa pokryje gázou, ktorej jeden koniec sa ponorí do vody. Prvé výhonky sa objavia o niekoľko hodín.

Pred klíčením sa semená niekoľkokrát premyjú. Zrná, ktoré zostávajú vznášajúce sa na povrchu, sa zahodia, pretože nebudú klíčiť.

Pšenica: výhody a poškodzuje

Vlastnosti výroby a použitia sadeníc pšenice

Pšenica sa nazýva živé jedlo, pretože má priaznivé účinky na zdravie. Obsahujú látky, ktoré stimulujú regeneráciu a obnovu:

 • normalizovať trávenie;
 • zlepšenie stavu pokožky a vlasov;
 • posilniť imunitný systém;
 • zvýšiť účinnosť, zlepšiť mentálne schopnosti;
 • obnoviť silu po chorobe.

Pre ženy a mužov

Pri nepretržitom používaní naklíčenej pšenice:

 • libido sa zvyšuje, vzhľad sa zlepšuje;
 • hormonálna rovnováha je normalizovaná, zvyšuje sa schopnosť oplodniť;
 • chuť na škodlivé výrobky, fajčenie a alkohol klesá;
 • kvalita života sa zlepšuje, únava a potenie miznú;
 • riziko vzniku rakoviny je znížené;
 • telo je očistené;
 • regenerácia (obnova) buniek je zvýšená;
 • koncentrácia pozornosti sa zlepšuje.

Pre deti

O bezpečnosti používania živej spermy u detí neexistuje jednoznačný názor. Niektorí veria, že to spôsobí skorú pubertu. Pšeničné klíčky s vysokou duševnou a fyzickou aktivitou pomôžu zabrániť častým prechladnutiam, posilnia imunitný systém a nervový systém dieťaťa.

Pozor! Skôr ako dáte klíčky pšenici deťom, poraďte sa so svojím pediatrom.

Pre seniorov

Vlastnosti výroby a použitia sadeníc pšenice

Pre starších ľudí sa klíčiace pšeničné zrná môžu stať skutočným elixírom mladosti. Vďaka svojim čistiacim a regeneračným vlastnostiam pomôžu obnoviť činnosť a radosť zo života. Antioxidanty nachádzajúce sa v zrnách pšenice sú prospešné pre artritídu, zlyhanie srdca a aterosklerózu.

Pšeničné klíčky by sa nemali konzumovať:

 • spolu s mliečnymi výrobkami - spôsobí nadúvanie a plynatosť;
 • deti do 12 rokov bez súhlasu lekára;
 • s exacerbáciou žalúdočných a črevných vredov;
 • s alergiami, ako aj neznášanlivosť na lektín a lepok.

Ako si vziať domov

Klíčiace zrná sa konzumujú 30 minút pred jedlom. Stačí to urobiť raz denne, ráno.Mali by ste začať od 1 polievková lyžica. l, postupne zvyšovať objem na 100 g za deň.

chudnutie

Kalorický obsah na 100 g produktu je 198 kcal.

Ak chcete schudnúť, je dobré kombinovať zdravú výživu s pšeničnými klíčkami. Medzi jedlami, ale nie neskôr ako 30 minút pred jedlom, sa pšeničné zrná konzumujú pri 1 polievkovej lyžici. l. Okrem toho sú dôkladne žuť a zaplavené 1 polievkovou lyžicou. čistá voda. Pomôže to znížiť chuť do jedla škrobnatých potravín, cukroviniek a vyprážaných potravín.

Referencie. Ak je ťažké žuť tvrdé zrná, môžete ich drviť.

Na lekárske účely

Spôsoby použitia:Vlastnosti výroby a použitia sadeníc pšenice

 1. Zrná pomôžu nielen vyčistiť telo, ale tiež ho zbavia od parazitov... K tomu ich pridajte o 1/3 lyžičky. škorica, konzumovaná pravidelne na lačný žalúdok.
 2. Na prevenciu osteoporózy pripravuje sa pšeničné mlieko. Za týmto účelom sa rozdrví 100 g klíčených zŕn a naleje sa do 1 lyžice. teplá voda. Trvajte asi hodinu, filtrujte a pite dvakrát, ráno a večer.
 3. S anémiou naklíčené zrná sú skrútené v mlynčeku na mäso s vlašskými orechmi, sušenými marhuľami a randami. Táto zmes sa uchováva v chladničke a konzumuje sa dvakrát denne na lačný žalúdok.
 4. Zlepšiť videnie naklíčené a mleté ​​klíčky zmiešame s ghee olejom a citrónovou šťavou. Uchovávajte v chladničke. Spotreba 1 lyžička. spolu s nastrúhanou mrkvou.

V kozmetike

Kroviny vyrobené zo zeme a sušených sadeníc majú vynikajúci účinok na pokožku. Pred použitím sa prášok zmieša so sprchovacím gélom.

Masky s čerstvo naklíčenými zrnami sa nanášajú na tvár a telo počas 20 minút. Na zvýšenie účinku sa kombinujú s liečivou hlinkou, olejmi alebo inými zložkami.

Vlastnosti výroby a použitia sadeníc pšenice

Ako uvariť naklíčenú pšenicu na uzdravenie

Na výrobu skutočne zdravých zŕn je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:Vlastnosti výroby a použitia sadeníc pšenice

 1. Pšeničné zrná sa kupujú v lekárni alebo v špecializovaných predajniach.
 2. Aby sa zbavili chemikálií, sú semená cez noc namočené v čistej vode.
 3. Plávajúce zrná sa vyhodia.
 4. Veľkosť sadeníc by nemala byť väčšia ako 3 mm: čím sú väčšie, tým menej živín v nich zostáva.
 5. Sadenice by ste nemali zbierať pre budúce použitie, mali by byť vždy čerstvé.

recenzia

Recenzie pšeničných klíčkov sú iba pozitívne.

Elena, 53 rokov: „Mali by sa konzumovať koncom zimy - skoro na jar, keď nie je kam vziať vitamíny, neexistuje kvalitná a čerstvá zelenina a ovocie a telo je obzvlášť oslabené. S manželom sme sa oženili, keď mal 39 rokov; zdalo sa mu, že roky odišli do západu slnka a mužská sila odchádzala, ale nechcel ma sklamať. Jedol tieto sadenice a svoju manželskú povinnosť splnil päťkrát častejšie, ako som očakával. Takže radím, veľmi efektívne! “

Olga, 32 rokov: „Mal som vždy 2 riady. Počas jedenia jednej porcie druhá vyklíčila. Nie každý má trpezlivosť používať ich dlhý čas a pravidelne. Výsledok však bol na tvári: pokožka a vlasy sa stali vynikajúcimi, hladina hemoglobínu sa zvýšila, celkový zdravotný stav sa zlepšil. ““

Irina, 45 rokov: „Predpovedali prudký prírastok hmotnosti spôsobený hormonálnou nerovnováhou a kategoricky som nechcel piť lieky. Začal som konzumovať pšeničné klíčky a hmotnosť zostala na rovnakej úrovni. Teraz mám predpísané lieky, v ktorých je obsah látok podobný obsahu v klíčenej pšenici. ““

Je to zaujímavé:

Prečo je múka z pšeničných klíčkov užitočná, ako ju správne vyrobiť a kde ju používať

Najobľúbenejšie druhy pšeničných krupín s fotografiami a menami

Maximálne výhody v jednej pohári: Šťavu z trávy pripravujeme a pijeme správne

záver

Pridaním naklíčených zŕn pšenice do svojej každodennej stravy pomôžete telu získať všetky dôležité prvky, chrániť sa pred škodlivými vplyvmi na životné prostredie a tiež zlepšiť kvalitu života. Dôslednosť a pravidelnosť spojená so správnou výživou a miernym cvičením prinesú dobré výsledky.

Pridať komentár

záhradné

kvety