Aká kukurica je potrebná pre popcorn: vyberte správnu odrodu, spracujte zrná a varte ich doma

Všetci si pamätáme, že lákavá vôňa, ktorá nás straší, keď ideme do kina. Je to samozrejme popcorn! Ale ako uvariť takú báječnú doma? Poďme na to!

Aká kukurica je potrebná pre popcorn

Nie každá odroda kukurice je vhodná na prípravu tohto jedla. Celý proces spočíva v tom, že v každej kukurici vhodnej na výrobu popcornu je kvapka vody obsahujúcej škrob.

Keď sa voda zohreje, premení sa na paru. Uvoľňuje sa tiež zo stien semien pod tlakom z teploty, ktorá spôsobuje mini-explóziu.

Vhodné odrody

Kukurica vhodná pre popcorn obsahuje menej škrobu ako bežná kukurica. Okrem toho obsahuje o 21% viac tukov a bielkovín v zložení. Semená sú lesklé a lakované a ich steny sú oveľa tenšie ako iné druhy.

Aká kukurica je potrebná pre popcorn: vyberte správnu odrodu, spracujte zrná a varte ich doma

Existuje veľa odrôd kukurice vhodných na varenie. Poukážme na najobľúbenejšie a osvedčené:

 • vulkán- výška rastlín dosahuje 200 cm a dĺžka klasu je až 20 cm.
 • Pop-pop- veľkosť rastliny dosahuje stredné parametre až do 150 cm. Odroda sa považuje za skorú alebo stredne skorú, dozrieva skôr ako iné druhy. Jeho semená zožltnú a vyzerajú široko.
 • Zeya- dobre zapamätaná odroda kukurice. Jeho semená sú svetlé vínové. Rast stonky dosahuje 180 cm a dĺžka ucha samotného je 20-25 cm.
 • stolný tenis- rastlina, ktorá dosahuje dĺžku 220 cm. Plody sú malé, každá 100 - 150 cm, a semená sú podlhovasté.
 • hotel - druh kukurice, ktorá dobre znáša teplo. Jeho veľkosť je asi 200 cm a klasy dosahujú 20 - 25 cm.
 • Radosť vnúčat- najproduktívnejšia odroda, je rozmarná a vyžaduje si dobrú starostlivosť. Je potrebné zalievať často. S dobrou starostlivosťou dobre toleruje chorobu. Považuje sa za skorý zrelý a nízky rozmer, asi 150 cm, plody sú tiež malé - 12 - 15 cm.
 • červená- krásny druh kukurice. Môžete to nazvať dekoratívne. Jeho plody sú tmavočervené, ako napovedá názov. Nízka, dosahuje 150 cm a malé hláviky kapusty.

Pri výbere odrody na výsadbu by ste sa mali zamerať na región a klímu. Ak chcete získať dobrú úrodu, vytvorte správne podmienky pre pestovanie.

Dokážete vyrobiť popcorn z bežného popcornu?

Teoreticky je možné vyrobiť popcorn z kukurice obyčajnej, alebo, ako sa tiež hovorí, kukurica, ale výsledok vás pravdepodobne nebude uspokojovať. Nie všetky semená sa otvoria a tie, ktoré sú otvorené, nebudú také vzdušné ako odrody vhodné na tento účel.

Faktom je, že bežné odrody vnútri zrna neobsahujú potrebné množstvo vzduchu, aby došlo k výbuchu. A aby sa to stalo, musíte vytvoriť veľký tlak, asi 200 stupňov. Vyžaduje si to špeciálne vybavenie.

Preto je lepšie zvoliť si správne odrody kukurice vopred alebo, ak doma pestujete, nakúpte semená správnych odrôd.

Odtiene pestovania a skladovania

Pestovanie tejto rastliny nie je príliš ťažké. Popcorn kukurica a pravidelná kukurica sú pri pestovaní a ošetrovaní veľmi podobné. Zoberme si niektoré nuansy.

Korene sa vyvíjajú pomalšie ako obilná kukurica, rastlina tiež nemá rada suchú pôdu, vyžaduje časté zalievanie a môže rásť zle, ak nie burinu.

Popcorn kukurica je termofilná, takže je lepšie pestovať ju začiatkom mája. Do vykopaného otvoru sa umiestni 1 - 2 zrná. Podľa odporúčania je lepšie pestovať rastliny, kde sa pestovala nočná tráva: zemiaky, paradajky atď. Keďže môže dôjsť k opeleniu inými plodinami, pestujte ich oddelene od ostatných druhov.

Pamätajte na pravidlá, ktorých implementácia povedie k zdravým ušiam a veľkej úrode:

 1. Pred výsadbou pôdu obracajte.
 2. Kultiváciu medzi radmi vykonávajte približne trikrát počas celého obdobia rastu.
 3. Kukuricu polievajte raz týždenne, čo je minimum.
 4. Nezabudnite hnojiť pôdu v koreňovom systéme organickými alebo minerálnymi látkami.

Ak vyberiete kukuricu na nezrelú popcorn, potom ju zjedzte ako bežný cukor. Ale z toho nebudete môcť urobiť popcorn.

Najlepšie je zbierať kukuricu v poslednom štádiu, keď zrelé ucho začne vysychať a zakryje sa lesklou kôrou. Tieto semená by sa mali pripraviť na ďalšiu výsadbu. Najlepšie sa ukladá priamo na stonky. Aby sme to dosiahli, čakáme, kým rastlina nezačne úplne sušiť spolu s klasmi, je to niekde na konci leta a začiatkom jesene. Nevyberajte kukuricu skôr a neusušte ju doma, bude to vážne explodovať.

Suché klasy sa vylomia a sušia sa asi mesiac na chladnom a suchom mieste. Vložte ich do handier alebo papierových tašiek. Podkrovie alebo skrinka funguje dobre na uloženie. Ak existuje možnosť príliš usušiť uši, odošlite plodinu na niekoľko týždňov na vlhšie miesto. Jedná sa o pivnicu alebo balkón.

Prečítajte si tiež:

Čo je dobré na tekvicovej múke a ako ju používať pre zdravie, krásu.

Je možné jesť surové cukety: prospieva a poškodzuje telo.

Top 15 najchutnejších receptov na konzervované paradajky.

Spracovanie a príprava zŕn na popcorn

Nevyžaduje sa žiadna špeciálna manipulácia s popcornom. Skladujte a zberajte správne. Jediným odporúčaním je umiestniť fazuľa do mrazničky na 20 minút. Vďaka prudkému poklesu teploty explodujú lepšie.

Ako vyrobiť popcorn doma

Aká kukurica je potrebná pre popcorn: vyberte správnu odrodu, spracujte zrná a varte ich doma

Tradičný domáci kukurica sa vyrába v panvici alebo panvici. Kiná používajú špeciálne stroje na výrobu kukurice, ktoré majú špeciálnu vyhrievaciu dosku a ohrev vzduchu, aby sa minimalizovalo spálenie produktu.

Samozrejme je nerentabilné kúpiť také zariadenie na domáce použitie, je lepšie použiť existujúce prostriedky. Použite silnostennú panvicu, ľahšie ju namažte rastlinným olejom.

Na panvici

Berieme peknú panvicu a zapálime ju. Zahrievame ho dobre a postavíme ho. Pripravené kukuričné ​​jadrá nalejte do jednej vrstvy do panvice... Je lepšie mať jednu tenkú vrstvu, inak nie všetky zrná môžu byť vyprážané. Potom nalejte rastlinným olejom - 1-2 lyžice. lyžice. Dobre premiešajte špachtľou tak, aby všetky zrná boli pokryté olejovým filmom. Potom prikryjeme vekom a zapálime.

Čoskoro budete počuť časté tlieskať. Za žiadnych okolností neotvárajte veko, zníži sa tým teplota. Pri varení je dobré zamerať sa na bavlnu. Keď frekvencia dosiahne jednu bavlnu po dobu 3 - 3 sekúnd, panvicu znova pretrepte a na kachliach nechajte pôsobiť 5-10 sekúnd, potom ju vyberte z tepla.

Opatrne otvorte veko, aby ste sa nespálili parou. Obsah sa naleje do misky a nechá sa vychladnúť. Podľa chuti sa pridáva soľ alebo cukor.

V mikrovlnnej rúre

Varenie popkónu v mikrovlnnej rúre je ľahké, ale súčasne sa ukáže, že jedlo je oveľa viac kalorické - musíte pridať viac oleja ako pri varení na panvici, pretože ho nebudete môcť niekoľkokrát potriasť.

Postup varenia je jednoduchý: nalejte kukuričné ​​zrná do riadu, nalejte na ne olej a vložte ich do rúry. Príkon by mal byť 600 wattov. Potom budete počuť výbuchy. Keď dôjde každé 3-4 sekundy, vyberte hotový popcorn.

Vo viacvrstvovom

Niektorí varia v pomalom sporáku, ale ak sa rozhodnete použiť túto metódu, je lepšie nepoužívať pri varení soľ, pretože koroduje povrch misy. Varenie je rovnaké - nalejte malé vrstvy obilia do misky, nalejte olejom a zvoľte režim polievky. Keď vyskakovacie okná ustúpia, vypnite a vyberte popcorn.

V panvici

Vezmite veľkú panvicu, pokiaľ možno hrubú stenu. Ak je k dispozícii sprej na varenie, nastriekajte vnútornú časť nádoby rastlinným olejom na všetky strany. Pridajte malé množstvo fazule.

Hrniec zakryte vekom a zapálte. Neotvárajte, kým nie je čas medzi klapkami 1-3 sekundy. Vypnite sporák a otvorte hrniec. Popcorn je pripravený.

V špeciálnom prístroji

Na prípravu popcornu na predaj na verejných miestach sa používajú špeciálne stroje. Malé zariadenia pre domáce použitie sa tiež predávajú. Metóda je rovnaká, používa sa tu iba kokosový olej. Najskôr zahrievajte kotol 5-6 minút, potom pridajte kokosový olej.

Po uistení, že sa roztopil, pridajte kukuricu. Do zŕn pridajte soľ alebo cukor podľa chuti. Zohrievame prístroj na 240 stupňov a čakáme na koniec klapiek. Potom ich umiestnime niekoľkokrát a uistíme sa, že je popcorn pripravený.

Ako pripraviť sladko-slaný popcorn

Aká kukurica je potrebná pre popcorn: vyberte správnu odrodu, spracujte zrná a varte ich doma

Na výrobu sladkého alebo slaného popcornu nepotrebujete žiadne zručnosti. Stačí pridať soľ alebo cukor. Ale ak chcete diverzifikovať jedlo, existuje veľa receptov s pridaním rôznych korení, dozviete sa o nich prečítaním nižšie.

Poznámka. Recept na popcorn závisí od prítomnosti alebo neprítomnosti sirupov a korenín. Popcorn môže byť slaný, sladký alebo nevýrazný. Navyše, popcorn nie je len rýchle občerstvenie vyrobené z kukurice, ale je súčasťou niektorých zaujímavých pochutín a dokonca aj pečiva.

Pridávanie korenín a korenín

Štandardnou metódou je pridanie práškového cukru a kokosu. Niekedy sa pridá vanilka. Všetky koreniny sa pridávajú do čerstvo vyrobeného popcornu, zviažu sa do vrecka a pretrepú.

Kukurica s karamelom je slávny recept používaný vo všetkých kinách. Jeho recept je veľmi jednoduchý:

 1. Rozpustite 30 g masla v panvici a pridajte pohár cukru.
 2. Pridajte 2 polievkové lyžice vody a varte 5-7 minút za stáleho miešania.
 3. Nalejte karamel na popcorn a zamiešajte.

Do misky pridajte rôzne korenie: škorica, muškátový oriešok, paprika a tiež marshmallows, uvidíte, čo sa stane - olíznete si prsty!

Kukurica nevybuchne: čo robiť?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo kukuričné ​​jadrá nevybuchnú:

 • zrná sú presušené;
 • nezrelé uši, ak sa vyberú príliš skoro;
 • kukurica pri nesprávnom skladovaní nevybuchuje z nadmernej vlhkosti;
 • kukurica bola opeľovaná odrodami nevhodnými na výrobu popcornu;
 • Najjednoduchším dôvodom je príliš nízka teplota alebo vykurovací výkon.

Chyby sa robia pri skladovaní alebo pestovaní kukurice, všetky sú opísané vyššie. Ak chcete pripraviť dobré jedlo, postupujte podľa tipov. Hlavná vec je milovať popcorn a variť s láskou.

tipy a triky

V budúcnosti je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu:

 1. Suché zrná, ktoré nepraskli, sa najlepšie skladujú v uzavretej nádobe v mrazničke.
 2. Niektoré zrná sú príliš suché, a preto nepraskajú. Namočte ich cez noc do studenej vody. Potom dobre osušte.
 3. Aby ste zabránili navlhčeniu popcornu, odstráňte veko hneď, ako je pripravený, aby sa v riadoch nevytvorila kondenzácia a na fazuľa neklesla kvapka vody.
 4. Po zmiešaní zŕn s maslom je lepšie miešať popcorn s korením.Soľ alebo cukor budú lepšie umiestnené na vlhkom povrchu.

záver

Teraz viete všetko na varenie skvelého jedla! Použite naše tipy a triky, aby ste si užili úžasný vkus nielen v kinách, ale aj doma.

Pridať komentár

záhradné

kvety