Výhody a poškodenie tekvicových semien pre mužov s prostatitídou

Stabilizácia krvného tlaku, zníženie hladiny cukru v krvi, posilnenie imunitného systému, priaznivé účinky na trávenie ... zoznam pokračuje a ďalej, pretože hovoríme o tekvicových semenách - prírodnom a bezpečnom lieku s jedinečným zložením.

V ľudovom liečiteľstve je tento liek známy skôr ako anthelmintikum, ale málokto vie, že pomocou liečivých zŕn sa lieči také závažné ochorenie, ako je prostatitída. O tom, aký vplyv majú semená na mužské telo a ako s nimi správne zaobchádzať, sa dozviete v tomto článku.

Semená tekvice na prostatitídu

Normalizácia hladín zinku v prostate je nevyhnutnou fázou komplexnej liečby. Existujú dve možnosti úpravy rovnováhy užitočného prvku v tele - farmakologické látky a potraviny s vysokým obsahom zinku. Druhá metóda je bezpečnejšia a nemá žiadne vedľajšie účinky. Prvé miesto v množstve zinku v kompozícii je obsadené tekvicovými semenami.

Výhody a poškodenie tekvicových semien pre mužov s prostatitídou

Výhody a poškodenie tekvicových semien pre mužov s prostatitídou

Bolo vedecky dokázané, že s nedostatkom zinku v tele človeka sa testosterón transformuje na dihydrotestosterón, biologicky aktívnejšiu formu testosterónu. Tento hormón ovplyvňuje procesy tvorby a rozvoja reprodukčného systému, jeho nadbytok vedie k proliferácii tkanív prostaty a zvyšuje orgán ako celok. Zinok potláča aktivitu enzýmu 5-alfa reduktázy, hlavného katalyzátora, ktorý vyvoláva poruchy v mužskom tele.

Hlavné výhody tekvicových semien- normalizácia sexuálnej túžby, prevencia erektilnej dysfunkcie, prevencia tvorby adenómu prostaty.

Prostatitída je vo svojej podstate bakteriálnym ochorením, ktoré sa prejavuje oslabenou imunitou. Tekvica je vynikajúci imunomodulátor: vďaka vysokému obsahu vitamínov a mikroprvkov má výrazný antioxidačný účinok.

Pre informáciu. Viac ako 50% mužskej populácie má v tele nedostatok zinku, takže muži vo veku od 35 do 40 rokov by mali nahradiť nedostatok užitočného prvku. denná jesť tekvicové semená- vynikajúce opatrenie na prevenciu prostatitídy.

Výhody a poškodenie tekvicových semien pre mužov s prostatitídou

Zrná tiež obsahujú:

  • mangán, ktorý pomáha stabilizovať metabolizmus;
  • horčík, ktorý spevňuje steny kapilár a tepien;
  • fytosteroly, ktoré odstraňujú škodlivý cholesterol.

Tekvicové semená obsahujú esenciálne aminokyseliny, omega 3, 6, vitamíny A, E, D.

Ošetrenie osiva:

  • eliminuje preťaženie v oblasti panvy;
  • normalizuje mikrocirkuláciu krvi;
  • obnovuje hormóny;
  • zlepšuje spermatogenézu;
  • zmierňuje bolestivé pocity v čase močenia.

Tekvicové semená môžu byť škodlivé, ak existujú kontraindikácie na ich použitie, v iných prípadoch je náprava absolútne bezpečná pre telo.

Je kontraindikované užívať semená na pankreatitídu, žalúdočné vredy, hemoroidy a rektálny zápal. Taktiež by ste mali byť opatrní pri hyperplázii prostaty - počas liečby sa vyskytli prípady rozšírenia orgánov.

Nadmerná konzumácia semien môže spôsobiť zažívacie ťažkosti, zápchu.

Ako to funguje

Dýňové semená zmierňujú zápal prostaty a semenných váčkov, odstraňujú preťaženie v reprodukčnom a močovom systéme a posilňujú sval močového mechúra. Poskytujú protizápalové, choleretické a antihelmintický účinok.

Ako, kedy a koľko si vziať

Výhody a poškodenie tekvicových semien pre mužov s prostatitídou

Bezpečnou normou pre zdravie je jedna hrsť tekvicových semien denne. Dennú sadzbu môžete rozdeliť na tri dávky pozostávajúce z rovnakých častí.

Pri prostatitíde sa neodporúča používať tento liek dlhšie ako 7-10 dní. Potom si urobte prestávku na 14 dní a zopakujte priebeh liečby.

Pre informáciu. Ošetrenie vyprážanými semenami je neúčinné - neobsahujú užitočné zlúčeniny v správnom množstve. Ak je surová chuť nepríjemná, môžete ju pomeliť v mlynčeku na kávu alebo prejsť mlynčekom na mäso. Potom pridajte do šalátov alebo na jedlo.

Semená zakúpené na trhu sa odporúčajú dezinfikovať slabým roztokom manganistanu draselného a potom sušiť.

Ľudové recepty na lieky na prostatitídu z tekvicových semien

Všetky recepty sa dajú ľahko implementovať. Kombinácia s inými zložkami zvýši účinnosť liečby a množstvo variantov liečby vám umožní zvoliť optimálnu metódu pre každého pacienta.

Experimenty s receptami môžu viesť k nežiaducim následkom, preto by sa mal liečebný režim prediskutovať s terapeutom.

Dôležité. Tekvicové semená nie sú náhradou konzervatívnej liečby prostaty a môžu sa použiť ako doplnková terapia a profylaktická látka. S pokročilým priebehom choroby sú ľudové recepty neúčinné.

Surové semená

Najjednoduchší spôsob. Denná norma zŕn počas spracovania je 100 až 150 kusov, množstvo sa rozdelí na niekoľko dávok. Užívajte pred jedlom. Na prevenciu stačí 60-70 kusov. semená.

Tekvicové semienko s medom a vodou

500 g zŕn sa suší a melie sa na prášok. Môžete použiť mixér, mlynček na kávu alebo maltu. Preosiaty a uložený v chladničke. Vezmite 2 lyžice. l. deň pred jedlom. Opláchnite vodou med: pre 1 pohár vody 2 lyžičky. med. Liečba trvá 30 dní.

Olej vylisovaný zo semien

Výhody a poškodenie tekvicových semien pre mužov s prostatitídou

Je takmer nemožné získať kvalitný olej doma - je to pracný a ekonomicky nepraktický proces. Je ľahšie kúpiť hotový výrobok v lekárni. Aplikácia má niekoľko možností: robiť mikrobyly, užívať kapsuly, vstrekovať tampóny alebo piť čistý olej.

Konzumujte olej 2 lyžičky. dvakrát denne, pred jedlom. Trvanie liečby je dva týždne. Potom nasleduje prestávka na 6 mesiacov.

Emulzia tekvicových semien

Na výrobu tekvicovej emulzie potrebujete tieto zložky:

  • denná sadzba zŕn;
  • med v rovnakých pomeroch.

Semená sú rozdrvené a preosiate. Pridá sa prevarená voda, až kým sa nedosiahne chlpatý stav. V zmesi s medom. Uchovávajte v chladničke. Vezmite 1 polievkovú lyžicu. l. ráno a večer.

Na dosiahnutie najlepšieho terapeutického účinku sa odporúča denne pripravovať čerstvú liečivú emulziu. Trvanie liečby je 30 dní.

Mikrolytre s tekvicovým olejom

Pre mikropolystery pripravte roztok 1 polievková lyžica. l. tekvicový olej a 250 ml prevarenej vody pri teplote 37 - 39 ° C. Hotový produkt sa vstrekne do predčisteného konečníka.

Medové gule

500 g tekvicových semien a 200 g medu sa rozdrví do hladka. Vložte zmes do chladničky na 2 - 3 hodiny, aby sa zahustila. Potom sa vytvoria malé gule. Užívajte 1 loptu ráno a večer pred jedlom po dobu jedného mesiaca a pomaly sa rozpúšťajte. Po opakovanej liečbe si urobte prestávku na 6 mesiacov.

Tekvicový olejový tampón je v konečníku

Tampón je dobre navlhčený v oleji a vložený do konečníka. Nechajte pôsobiť 30 minút. Ak sa ošetrenie vykonáva pred spaním, nechajte tampón cez noc. Trvanie a frekvencia liečby sú diskutované s terapeutom. Tento spôsob je kombinovaný s použitím protizápalových liekov.

Pre informáciu. Predám nerafinovaný olej lisovaný za studena. Kvalitný olej sa predáva v sklenených nádobách, na spodku ktorých je viditeľný sediment.

Účinnosť a prevencia liečby

Napriek skutočnosti, že úradné lieky zaznamenali prospešné vlastnosti tekvicových semien, samotné použitie semien pri liečbe prostatitídy nebude stačiť. Potrebujeme úplný farmakologický komplex, fyzioterapiu.

Tradičné spôsoby liečby zahŕňajú dlhé liečebné obdobie, ktoré nie je pre pacienta vždy prospešné. Lekári radšej predpisujú perorálne čapíky a kapsuly od farmaceutických spoločností. Účinným zástupcom je komplexný prípravok "Tykveol". Dostupné v rôznych dávkových formách: olej, kapsuly, čapíky.

Použitie tekvicových semien na ochorenia prostaty je účinné pri potláčaní príznakov: príznaky zápalu sú odstránené a zlepšuje sa pohoda. Po 7 až 10 dňoch používania sa sexuálna a reprodukčná funkcia normalizuje.

Pravidelné ošetrovanie podľa týchto receptúr znižuje riziko ochorení genitourinárneho systému, čo z tekvicových semien robí vynikajúce preventívne opatrenie.

S čím možno kombinovať

Semená môžu byť použité ako adjuvans a kombinované s klasickými liečivami na liečenie zápalu prostaty.

Ak vezmeme do úvahy zložky alternatívnej medicíny, tekvicové semená sa dokonale kombinujú s medom, pričom sa zlepšuje nielen liečivý, ale aj chuť lieku. Existujú recepty používajúce cesnak, rastlinný olej.

recenzia

Výhody a poškodenie tekvicových semien pre mužov s prostatitídou

Podľa recenzií tých, ktorí sa sami pokúsili liečiť prostatitídu s tekvicovými semenami, je náprava pomerne účinná a bezpečná. Je však nepraktické používať ho ako hlavnú terapiu - je lepšie používať ho ako profylaxiu alebo pomocnú látku.

Michail, 42 rokov: „Ako vodič viete, pracujem už niekoľko rokov, ako viete, nejde o fyzickú aktivitu, sedím nepretržite 8 až 10 hodín za volantom. Pred šiestimi mesiacmi som si všimol prvé zvony, bolesť v slabinách a dolnej časti chrbta, začali sa ťažkosti s močením. Keďže pracujem v zahraničí, nemala som možnosť navštíviť lekára. Rozhodol som sa vyhľadať pomoc na internete. To všetko zostúpilo na prostatitídu. Čítal som o výhodách tekvicových semien. Vzal som 100 kusov každý deň, pravdepodobne takmer mesiac. Práve som skončil pred odchodom domov. Tam sa už začal liečiť drogami. Lekár povedal, že choroba sa nezačala, myslím, že semená pomohli. Všimol som si tiež, že 10. deň po odobratí semien prestal bolieť chrbát, počas močenia sa kŕče vymizli. ““

Sergey, 35 rokov: „Po vypočutí mojich starších kolegov som sa rozhodol piť tekvicový olej, aby som predišiel prostatitíde. Pijem dvakrát do roka na malých kurzoch. Nezistili sa žiadne vedľajšie účinky, ale predtým som sa poradil s andológom. Pri hodnotení niektorých životných faktorov chápem, že som v ohrození. Ale zatiaľ čo Pah-Pah, Boh sa zľutoval. ““

Gregory, 51 rokov: "Tieto semená sú úplne nezmysly, počúval som svoju ženu na mojej hlave." Bolo nevyhnutné okamžite ísť do nemocnice a nie samoliečiť. Ochorenie prešlo do chronického štádia. Počas obdobia remisie to bolo stále v poriadku, môžete žiť, ale s exacerbáciou aspoň stúpajte na stenu. Preto sa nezúčastňujte nezmyslov, ale choďte priamo k lekárovi. ““

Prečítajte si tiež:

Ako av akom množstve použiť tekvicové semená na chudnutie.

Výhody a poškodenie tekvicových semien pre ženy.

záver

V praxi sa preukázala účinnosť tekvicových semien na zápal prostaty. S ich pomocou sa proces hojenia zrýchľuje, zlepšuje sa celková pohoda pacienta. Tento spôsob liečby však stojí za zváženie ako ďalšie opatrenie na komplexnú liečbu alebo na použitie ako prostriedku na prevenciu tohto ochorenia.

Pridať komentár

záhradné

kvety