Čo je dobré na uhorke "Tumi" a prečo by sa mala pestovať na vašom webe

Čo spája skúseného záhradníka a obyvateľov mesta, ktorý nikdy v živote nezažil záhradu? Láska k chrumkavým a čerstvým uhorkám, bez ktorých je národná ruská kuchyňa nemysliteľná. V našej dobe sa skleníkový hybrid Tumi stáva čoraz obľúbenejším. Prečo si zaslúžil všeobecné uznanie?

popis

Uhorka Tumi je charakteristická tým, že poskytuje bohatú skorú úrodu, stabilnú aj za chladného počasia. Rastlina má kompaktné internody, z ktorých každá pestuje 2 až 3 plody. Okurka sa ľahko ošetruje, je odolná voči chorobám a nevyžaduje časté zalievanie.

Tumi je parthenokarpický hybrid, preto je označený značkou „F1“.

Prečo je uhorka Tumi dobrá a prečo ju stojí za to ju na svojom webe pestovať

Zloženie, vlastnosti a výhody

Tumi, rovnako ako všetky uhorky, je 97% vody; 3% sú užitočné prvky.

Obsahuje:

 • draslík, ktorý zabezpečuje vedenie nervového systému;
 • vápnik je hlavným materiálom pre kosti;
 • fosfor je súčasťou kostného tkaniva;
 • horčík, síra, železo;
 • vitamín B1, ktorý hrá dôležitú úlohu v zdravom metabolizme;
 • vitamín C, ktorý posilňuje imunitný systém;
 • vitamín B2.

Kalorický obsah uhoriek je nízky, takže táto zelenina sa považuje za vynikajúci potravinový produkt pre ľudí náchylných na obezitu.

technické údaje

Krík rastie v priemere 1,5 ma viac. Bočné výhonky rastú rýchlo a aktívne, staré výhonky sa musia odstrániť včas. Vetvenie je priemerné. Listy sú tmavo zelené, mierne zvlnené reliéf.

Priemerná hmotnosť plodu je 120 - 150 g (niekedy 90 - 100 g). Druh ovocia je uhorka - podlhovastá, oválna. Šupka má bohatú, tmavozelenú farbu. Existujú malé belavé hrbole, ktoré sa podobajú tŕniam. Puberta je slabá alebo prakticky chýba.

Dužina ovocia je jemná, chrumkavá, príjemná, bez horkosti a výraznej arómy. Hybrid je pri používaní všestranný: dá sa nakrájať na šaláty, variť nakladané polotovary a solenie.

Produktivita - asi 9-20 kg ovocia z 1 m².

Ako rásť

Na jeseň sa vykopalo miesto, kde budú uhorky rásť. Už začiatkom mája môžete pestovať semená na otvorenom priestranstve. Je lepšie pestovať rastliny, v ktorých sa pestovali paradajky, zemiaky, kapusta. Pre postele je potrebné zvoliť miesto v tieni s teplotou okolo 27 ° C. Pôda by mala byť dostatočne teplá (približne 16 ° C). Pôda sa živí organickými a minerálnymi hnojivami (Agricola, Superfosfát).Čo je dobré na uhorke Tumi a prečo sa oplatí na vašom webe rásť

Do vody musíte pravidelne udržiavať hladinu vlhkosti. Nie je možné uvoľniť pôdu, je dovolené iba ručné burenie, pretože korene uhorky nejdú hlboko do zeme. Môžete ho zasadiť niekoľkokrát od začiatku mája do začiatku júna pre prípad, že sa opäť ochladí.

Pre uhorky Tumi je vhodnejšia metóda sadenice. Sadenice sa pestujú v kvetináčoch alebo papierových kelímkoch, potom sa sadenice presádzajú do skleníka. Semená tohto hybridu je možné vysadiť už koncom apríla, aby sa leto mohlo premiestniť na otvorené priestranstvo (v prípade jesenného a jarného obratu sa doba výsadby posunie).

Do nádoby na výsadbu sa naleje špeciálna zmes (rašelina, piliny a mulleín v pomere 3: 1: 0,5) zriedená vodou. Potom pridajte trochu dusíka, fosforu, draslíka a vápna. Klíčky nie je potrebné zalievať, pretože je už udržiavaná dostatočná úroveň vlhkosti (asi 70%).

Po 20 až 25 dňoch po vysiatí sa klíčky vyberú do skleníka, do tohto času sú už na nich prítomné 3 až 4 listy. Niekoľko dní pred vylodením sú sadenice zvyknuté na vonkajší vzduch a deň krmivo minerálne hnojivá.Hnojivá sa premyjú čistou vodou.

pozor! Vhodná hustota sadeníc je 3 rastliny na 1 m².

Pestovanie a starostlivosť

Pestovateľský poriadok:

 1. Semená sa vysievajú koncom apríla, koncom mája alebo začiatkom júna a prenášajú sa do skleníka.
 2. Keď sa vytvoria 3 plnohodnotné listy, rastlina dostane prvé minerálne krmivo.
 3. Pravidelne polievajte usadenou teplou vodou (studená voda spôsobuje šedú hnilobu), ale vyhnite sa navlhčeniu pôdy nad 90%.
 4. Počas vegetačného obdobia, ktoré pre Tumi trvá 38 - 40 dní, musíte uhorky 2-3 krát kŕmiť minerálnymi hnojivami, ktoré sa striedajú s organickými.

Uhorka môže rásť v chladnom počasí, ale netoleruje zmeny teploty, takže skleník je neustále udržiavaný na približne 25 ° C (pri kvitnutí - 27 ° C). Ak sa na zemi objaví kôra, pôda sa uvoľní, aby obohatila korene rastlín kyslíkom a zlepšila rast. Mulčovanie sa vykonáva pomocou rašeliny, slamy, listov a pilín. To pomáha chrániť uhorky pred burinou a poveternostnými vplyvmi.Prečo je uhorka Tumi dobrá a prečo ju stojí za to ju na svojom webe pestovať

Výhonky, ktoré sa tvoria nad prvými 3-4 listami, musia byť stlačené tak, aby sa koreňový systém dobre vyvíjal. Ak krík aktívne rastie, štiepanie je voliteľné.

Polievané teplou a usadenou vodou iba pri koreni. Stonka, listy a plody sa postriekajú zavlažovaním, aby sa zabránilo olivovým škvrnám a bakterióze. V období sucha je potrebné častejšie zalievať - ​​1krát za 1-2 dni. Vďaka nedostatku vlhkosti sa plody stanú horkými.

"Nitrofoska" je vhodný ako vrchný obväz. Zlepšuje rast sadeníc a chutí ovocia.

Charakteristiky pestovania a možné ťažkosti

Pestovanie tohto hybridu je jednoduché, zvládne ho aj začiatočník. Hlavnou vecou je dodržiavanie pravidelnosti napájania, mulčovania, buriny a kŕmenia. Je dôležité udržiavať konštantnú úroveň vlhkosti a tepla a kontrolovať škodcov rastlín.

Rastliny je potrebné zviazať, aby sa tvarovali. Záhradníci jazdia do zeme dlhé 1,5 až 2 metre dlhé do zeme, medzi nimi ťahajú povraz (povraz) a viažu bič uhorky.

Pozor! Hybridné semená budete musieť kúpiť každý rok.

Citlivosť na choroby a škodcov

Tumi je rezistentný na rôzne choroby, najmä na hnedé škvrny (cladosporium).

Je dôležité pravidelne kontrolovať rastliny. Možná infekcia vírusom mozaiky uhoriek, múčnatky a vírusu žltnutia žíl. Ako preventívne opatrenie sa skleníkuje vetranie raz za 2 týždne a dvere a okná sa umyjú dezinfekčným roztokom. Tumi nie je odolný voči bielej a šedej hnilobe, môže trpieť molica.

Zber a aplikácia plodiny

Tumi dáva krásnu úrodu 38 dní po objavení prvých výhonkov. Tento hybrid je pri používaní univerzálny - je konzumovaný čerstvý, je vhodný na strihanie hostín, vďaka svojej chrumkavej pokožke sa z neho získavajú chutné uhorky.

Výhody a nevýhody

Prečo je uhorka Tumi dobrá a prečo ju stojí za to ju na svojom webe pestovať

výhody:

 • vysoká obchodná kvalita a udržanie kvality;
 • stabilný výnos plodiny;
 • vysoká odolnosť proti stresu;
 • odolnosť proti škodcom a chorobám;
 • výkonný koreňový systém;
 • dlhé plodové obdobie;
 • vynikajúca chuť;
 • v nepriaznivom počasí sa nezhoršuje.

nevýhody:

 • nestabilita teplotných rázov;
 • potreba zviazať;
 • sami semená nemôžete získať.

recenzia

Pri popisovaní odrôd uhoriek záhradníci venujú pozornosť odolnosti voči poveternostným vplyvom a chuti ovocia. Tumi získava dobré známky za tieto ukazovatele.

Larisa, Volchov: „Máme chladné a nie príliš slnečné podnebie. Počasie nijako neovplyvňuje vzhľad ovocia a veľké množstvo výhonkov, z ktorých sa musia odstrániť staré. Na opeľovanie nie je potrebný žiadny hmyz, je to pohodlné. ““

Igor, Mozhaisk: „Uhorka Tumi rastie rovnako dobre v skleníku a na otvorenom poli. Plody sú veľké a krásne, ako na fotografii na obale. Dobrá chuť - dužina je šťavnatá, hustá a nemá horkú dochuť. ““

záver

Uhorka Tumi je dobre známy hybrid, ktorý obľubujú mnohí záhradníci (profesionáli aj začiatočníci), pretože na jeho pestovanie nie je potrebné veľké úsilie a plody prekvapujú vynikajúcou chuťou a univerzálnosťou použitia. Táto zelenina je dobrou voľbou pre oblasti chudobné na slnko. Nie je prekvapením, že mnohí skúsení záhradníci ju odporúčajú na pestovanie.

Pridať komentár

záhradné

kvety