Holandská hybridná uhorka „Cedric“, odporúčaná na pestovanie v skleníkových podmienkach

Uhorka Cedric f1 sa nedávno objavila na trhu, ale medzi záhradkármi si získala obľubu vďaka vysokej produktivite a dlhodobému plodeniu v skleníkových podmienkach. Plody majú atraktívnu prezentáciu a vynikajúcu chuť bez horkosti. Odolnosť proti závažným chorobám plodín uľahčuje starostlivosť o kríky. Pri pestovaní je dôležité nanášať vrchné obväzy včas, rastliny pravidelne zavlažovať a dodržiavať teplotný režim.

Opis hybridu

Hybrid Cedric f1 bol vyvinutý holandskými chovateľmi spoločnosti Enza Zaden. Kultúra bola v roku 2015 zaradená do štátneho registra Ruska. Uhorky sa odporúčajú na pestovanie v celej krajine, v skleníkoch a na ohniskách v období jar / leto (jeseň-zima - v skleníkoch s vykurovaním).

Vlastnosti:

Neurčité kríky vyžadujú tvarovanie a priviazanie k mreži. Rastlina je stredne rozvetvená, so samičím typom kvitnutia a silným podzemkom. V jednom uzle sa tvoria 2–4 ​​vaječníky.

Kultúra je vysoko produktívna, a preto potrebuje konštantnú úroveň kŕmenie minerálne komplexy. Plody sú zasadené aj v nepriaznivých podmienkach (so skokmi priemernej dennej teploty, nedostatkom slnečného žiarenia).

Na fotografii je uhorka Cedric.

Cedric Dutch hybrid uhorka, odporúčaná na pestovanie v skleníkoch

V tabuľke sú uvedené hlavné charakteristiky hybridu:

ukazovatele charakteristický
Doba zrenia 40-45 dní
Typ opeľovania parthenocarpic
závažia 100 až 105 g
dĺžka 12 až 14 cm
Formulár cylindrický
farbenie Zelená s krátkymi pruhmi svetla
listy Stredne zelená
dreň Hrubé chrumkavé
príchuť Sladkastá, bez horkosti
Koža Hustá, s malými tuberkulózami a bielymi ostnami
vymenovanie Pre čerstvú spotrebu a konzervovanie
výnos 15-16 kg / m²
udržateľnosť Do kladiekporia, múčnatky, vírusu mozaiky uhoriek
prepraviteľnosť vysoký

Zloženie a vlastnosti

Nutričná hodnota uhoriek (na 100 g):

 • obsah kalórií - 14 kcal;
 • proteíny - 0,8 g;
 • tuky - 0,1 g;
 • uhľohydráty - 2,5 g;
 • voda - 95 g;
 • vlákno - 1 g.

Tabuľka zloženia vitamínov a minerálov:

názov obsah norma
Vitamín A 10 mcg 900 mcg
Beta karotén 0,06 mg 5 mg
Vitamín B1 0,03 mg 1,5 mg
Vitamín B2 0,04 mg 1,8 mg
Vitamín B4 6 mg 500 mg
Vitamín B5 0,27 mg 5 mg
Vitamín B6 0,04 mg 2 mg
Vitamín B9 4 μg 400 mcg
Vitamín C 10 mg 90 mg
Vitamín E 0,1 mg 15 mg
Vitamín H 0,9 μg 50 mcg
Vitamín K 16,4 μg 120 mcg
Vitamín PP 0,3 mg 20 mg
draslík 141 mg 2500 mg
vápnik 23 mg 1000 mg
kremík 53 mg 30 mg
magnézium 14 mg 400 mg
sodík 8 mg 1300 mg
síra 6,5 mg 1000 mg
fosfor 42 mg 800 mg
chlór 25 mg 2300 mg
železo 0,6 mg 18 mg
jód 3 μg 150 mcg
kobalt 1 μg 10 mcg
mangán 0,18 mg 2 mg
meď 100 mcg 1 000 mcg
molybdén 1 μg 70 mcg
selén 0,3 μg 55 mcg
fluóru 17 mcg 4000 mcg
chróm 6 μg 50 mcg
zinok 0,215 mg 12 mg

Výhody ovocia pre telo:

 • normalizácia rovnováhy vody a elektrolytov;
 • zbaviť sa pálenia záhy;
 • doplnenie nedostatku minerálov, vitamínov;
 • zlepšenie tráviacej funkcie;
 • normalizácia štítnej žľazy;
 • odstránenie prebytočnej tekutiny z tkanív;
 • bielenie pecí pri vonkajšom použití;
 • zníženie hladiny cholesterolu.

agrotechnika

Kultúra sa pestuje v sadenice a priamym výsevom do zeme. Starostlivosť o sadenie zahŕňa časté uvoľňovanie, odburinenie, dostatočné zavlažovanie, organické a minerálne hnojenie.Hybrid je odolný voči hlavným chorobám kultúry, čo značne uľahčuje jeho kultiváciu.

Výsev osiva

Uhorky sa pestujú na úrodných, ílovitých a sypkých pôdach. Vo vnútri je ťažké pozorovať striedanie plodín. Častejšie sa rastliny vymieňajú z roka na rok. V takýchto podmienkach je pôda rýchlo vyčerpaná, hromadí sa patogénna mikroflóra. Poľnohospodári nahrádzajú vrchnú vrstvu pôdy novou, ale tento postup si vyžaduje prácu a peniaze.

Zjednodušuje úlohu výsevu siderates... Strukoviny, biela horčica a reďkovky obnovujú úrodnosť pôdy. Ovos vypĺňa pôdu dusíkom, draslíkom a fosforom, inhibuje rozvoj hlíst.

Na jeseň vykopávajú pôdu v skleníku a zasievajú zelený hnoj. Zelená hmota rýchlo rastie. Do mesiaca sa rastliny kosia a zapustia do zeme. Aby sa urýchlil rozklad, voda s roztokom liečiva "Bajkal-EM".

Semená nepotrebujú dezinfekciu, pretože všetok sadivový materiál vyrobený v Holandsku je vopred spracovaný. Výsev sa vykonáva koncom mája alebo začiatkom júna. Teplota vzduchu by sa mala zahriať najmenej na +20 ° C, teplota pôdy - do +16 ° C.

Na vykopávanie pozemku sa používa bajonetová lopata. Postele sú formované so šírkou 70 cm a hĺbkou 20 cm. Na doplnenie sa pridávajú rašelina, piliny a kuracie trusky (10 l / 1 m²). Hrabte na vyrovnanie povrchu, mierne rozdrvte. Uprostred sa vytvorí prehĺbenie 2-3 cm, kde sa na dezinfekciu naleje horúci roztok manganistanu draselného.

Semená sú zasadené do hĺbky 2 - 3 cm, vo vzdialenosti 25 cm od seba, jemne pritlačené do pôdy dlaňou. Vlhká zemina sa naleje na povrch a zakryje sa agrofibrom na ochranu pred mrazom.

Výsadba sadeníc

Výsev semien pre sadenice sa uskutočňuje v polovici apríla. Použite nádoby na rašelinu s objemom 500 ml alebo kazety 10 x 10 cm.

Semená sa zatavujú jeden po druhom do hĺbky 1,5 cm. Polyetylén sa odtiahne zhora a prenesie na tmavé miesto. Optimálna teplota pre rýchly vznik je + 27 ° C.

Po výskyte klíčkov sa kryt odstráni a nádoby sa vyberú na parapet na južnej strane domu. Prvých 5 dní sa teplota postupne znižuje: počas dňa - do + 15 ... + 18 ° С, v noci až do +12 ... + 14 ° С. To bráni vysádzaniu sadeníc.

Sadenice sa polievajú teplou čistou vodou raz týždenne.

Po objavení 4 pravých listov sa sadenice ponoria do skleníka. Pôda sa pripravuje rovnakým spôsobom ako na priame siatie. Výsadbová schéma - 20x60 cm, 3 kríky na 1 m². Korene sú zvlnené, mierne stlačené a hojne napojené vodou.

Referenčné! Cedric sa pestuje na otvorenom teréne v sadeníc za predpokladu, že sa pôda zahreje na +16 ° C. Metóda je vhodná pre južné regióny.

Pestovanie a starostlivosť

Cedric Dutch hybrid uhorka, odporúčaná na pestovanie v skleníkoch

Pravidlá starostlivosti o plodiny:

 1. Teplota v skleníku sa udržiava nie nižšia ako +20 ° C.
 2. krovia napojená pod koreňom s teplým dažďom alebo usadenou vodou organizujú systém zvlhčovania kvapiek, ktorý kombinuje vodu s minerálnymi obväzmi.
 3. Uvoľňovanie a odstraňovanie burín sa vykonáva pravidelne. Buriny sa odstraňujú koreňom.
 4. Aby sa udržala vysoká úroveň produktivity, sú kríky formované a priviazané k mreži.
 5. Počas vegetačného obdobia sa rastliny kŕmia najmenej 5-krát, striedajú sa organické látky a minerálne zmesi.

V tabuľke je uvedený diagram top dressing uhorky:

Štádium vývoja umelé hnojivo prihláška
Pred kvitnutím Agricola-5 1 polievková lyžica. l. 10 litrov vody. Kríky spracovať raz.
Počas kvitnutia Superfosfát, močovina a síran draselný 1 lyžička. prášok na 10 litrov vody. Použite na polievanie jedenkrát, pridajte 10 dní po prvom kŕmení.
Počas plodenia Agricola-Vegeta 1 polievková lyžica. l. 10 litrov vody. Spotreba na 1 m² - 5 litrov.
Kravský trus, síran draselný 500 ml hnoja, 1 lyžička. síran draselný na 10 litrov vody. Spotreba na 1 m² - 5 - 6 litrov.
Nitrofoska a „Bariéra“ 1 polievková lyžica. l. nitrofosfát, 2 lyžice. l. tekuté hotové hnojivo na 10 litrov vody. Spotreba na 1 m² - 6 - 9 litrov.
„Plodnosť“, „Agricola-5“ 1 polievková lyžica. l. hotové hnojivá na 10 litrov vody.Spotreba na 1 m² - 5 litrov.

Charakteristiky pestovania a možné ťažkosti

Hybrid je vytrvalý, rýchlo sa prispôsobuje rastovým podmienkam. Parthenocarpic potrebuje podväzok a správne tvarovanie kríkov:

 1. Prvé 5-6 listové dutiny slepé (odstráňte vaječníky a výhonky).
 2. Za oblačného chladného počasia sa osvetľovanie uskutočňuje na 7 - 8 uzloch.
 3. Hlavný kmeň je vedený k mreži, odstraňuje nevlastných synov a zanecháva iba vaječníky.
 4. Keď sa dosiahne priečka, stonka sa omotá okolo nej, pritlačí sa po vytvorení 3-5 listov alebo sa hodí cez tyč a pritlačí korunu meter zo zeme.
 5. Dno suché a žlté listy sa odstránia skoro ráno.

Choroby a škodcovia

Cedric hybrid je imunitný voči vírusu kladosporiózy, múčnatky a vírusu mozaiky uhoriek. Na preventívne účely sa vykonáva celý rad postupov:

 • skleníky sú na jeseň fumigované sírnymi bombami;
 • Zem je dezinfikovaná síranom meďnatým (50 g prášku na 10 l);
 • pozorovať striedanie plodín, zelený hnoj rastlín;
 • regulovať hladinu dusíka v pôde;
 • regulovať vlhkosť v interiéri;
 • minerálne obväzy sa aplikujú včas.

Rastlina je náchylná na útoky vošiek melónov, roztočov pavúkov, molíc a komárov uhoriek. Tabuľka obsahuje hlavné príznaky infekcie a metódy kontroly hmyzu:

škodca známky liečba
Uhorka Otvory na listoch klíčnych listov, biele larvy (6 mm) na zadnej strane, vädnutie rastlín. Liečba kríkov pomocou Aktary v prvých dňoch po výsadbe. Lepivé žlté pásky visiace zo stropu pomáhajú.
Roztoč pavúk Malé biele bodky na zadnej strane listov, tenká pavučina na kríkoch. Naplňte vedro ½ suchými kvetmi nechtíka, zalejeme teplou vodou. Po 48 hodinách sa pridá 25 g tekutého mydla. Používa sa na spracovanie raz týždenne.

Aplikujte „bitoxibacilín“ dvakrát za sezónu. Droga je bezpečná pre včely a ľudí.

vošky Svislé listy, kvapky medovice, veľká koncentrácia mravcov. Rozomelte 500 g koreňov a zelenej časti púpavy v mlynčeku na mäso, nalejte 5 litrov vody. Po 4 hodinách miešajte 2 polievkové lyžice. l. horčičný prášok. Kríky spracujte každých 5-7 dní.

 

molica Lepkavý kvet na stonkách a listoch, veľa bielych lariev v ranom štádiu, školy bielych mol v neskoršom štádiu. 100 g suchej trávy obyčajne naleje 1 liter teplej vody. Kmeň po 10-12 hodinách. Rastliny sa spracovávajú raz za 10 dní.

 

Zber a aplikácia plodiny

Zber uhoriek sa vykonáva každé 3 dni, aby sa zachovala ďalšia produktivita plodín. Prvé plody sa odstránia 40 dní po vyklíčení. Kríky prinášajú ovocie pred začiatkom chladného počasia.

Hustá štruktúra uhoriek bez dutín a horkosti im umožňuje ich použitie na morenie, morenie na zimu. Ovocie so sladkou chrumkavou dužinou sú vynikajúce na prípravu sezónnych šalátov, zeleninových rezov.

Úroda sa skladuje v pivnici asi 2 týždne. Počas prepravy uhorky nestrácajú svoju prezentáciu.

Výhody a nevýhody

Cedric Dutch hybrid uhorka, odporúčaná na pestovanie v skleníkoch

Hybridné výhody:

 • skoré zrenie;
 • univerzálnosť pri varení;
 • plody nevyrastajú, nie sú sudovité;
 • odolnosť voči hlavným chorobám kultúry;
 • odolnosť proti stresu;
 • bohaté plodenie;
 • nedostatok horkosti v ovocí;
 • vysoká prepraviteľnosť a udržanie kvality.

Nevýhody - potreba zovretia a podväzok na mrežách.

recenzia

Cedric hybrid sa nedávno objavil na domácom trhu s osivom, ale veľa záhradníkov to už vyskúšalo:

Vladimir, Penza: «Pestujem uhorky na predaj. Minulý rok som v skleníku vysadil niekoľko nových odrôd a hybridov vrátane Cedric. Uhorky začali dozrievať 40 dní po klíčení. Na kŕmenie som striedal organické a minerálne látky. Kríky vôbec neubližovali, stále prinášali ovocie.

Natalia, Engels: „V skleníku som vysadil hybrid cez sadenice. Klíčenie semien - 100%. Sadenice som nerozsvietil, zalieval som ich s mierou, ničím som ich neoplodnil. Vyrastala zdravo a silne. Uhorky chutia výborne, nemajú horkú chuť, sú vhodné pre konzervovanie... Pri pestovaní je dôležité vytvárať kríky správne, nie ich zatieniť. Rastliny milujú teplo a slnko. “

Andrey, Yelets: „Koncom mája som zasial semená priamo do pôdy v skleníku. Kvetinové vaječníky sa začali objavovať po 35 dňoch, prvé plody sa zozbierali po 50 dňoch. Kríky boli kŕmené organickými a hotovými minerálnymi hnojivami. Zalievané 2-3 krát týždenne. Uhorky nevyrastajú, vo vnútri nie sú žiadne medzery, semená sú malé. ““

záver

Cedric f1 s skorým dozrievaním je vhodný na vnútorné a vonkajšie pestovanie v jarných, letných a jesenných a zimných podmienkach. Kultúra je nenáročná na zloženie pôdy, potešuje ju dlhodobá plodnosť a pretrvávajúca imunita voči závažným chorobám. Uhorky nevyrastajú, nie sú sudé a dlho si uchovávajú svoju prezentáciu a chuť.

Parthenocarpic nevyžaduje opelenie včiel, takže je ideálny na použitie v interiéri. Súlad s technológiou štípania vám umožňuje udržiavať vysokú úroveň plodnosti.

Pridať komentár

záhradné

kvety