Najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve: fotografia s popisom, tipy na výber

Nie všetky regióny Ruska sa vyznačujú priaznivou klímou a úrodnou pôdou. To však neznamená, že chutné a zdravé cukety sa tam nemôžu pestovať na otvorených posteliach. Mnohé odrody majú zvýšenú odolnosť proti chladu a odolnosť proti nepriaznivému počasiu. Obyvatelia leta pestujú cuketu bez skleníkov a skleníkov a dosahujú vynikajúce výsledky.

Zvážte najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve s fotografiami a podrobnými charakteristikami.

Najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve

Väčšina cukiet pestovaných vonku je nenáročná na starostlivosť a nevyžaduje špeciálne zručnosti a schopnosti. Vysadia sa sadivovými aj nesadičovými metódami. Cuketa môže ľahko vydržať mráz, dážď a veterné počasie.

Zolotinka

Najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve: fotografia s popisom, tipy na výber

Patrí k odrode cukety, je to podlhovasté dlhé žlté ovocie... Priemerná hmotnosť cukety je asi 0,7 kg, jej dĺžka dosahuje 15 cm. Dužina je zlatožltá, sladká a chrumkavá. Po tepelnom spracovaní nestráca svoju chuť, preto sa Zolotinka aktívne používa na celé konzervovanie a morenie. Buničina má vysoký obsah cukru, takže pokrmy získavajú bohatú sladkú a kyslú chuť.

Zolotinka je skorá odroda, v lete sa obyvatelia leta zberajú za 45 až 50 dní od okamihu výsadby. Kríky sú kompaktné, siahajú až do dĺžky maximálne 0,5 m. Starostlivé sú nenáročné, vyžadujú si však pravidelné napájanie a kŕmenie. Odroda Zolotinka sa polieva každých 5 dní. Ak je leto suché a horúce, potom každé 3-4 dni. Ak sa chcete zalievať, vyberte si chladné ráno alebo večer, aby nedošlo k spáleniu slnka.

Skvorushka

Ďalším predstaviteľom cukety je Skvorushka cuketa... Pestuje sa v rôznych regiónoch krajiny. Skvorushka vykazuje stabilný vysoký výnos, zriedka ochorie. Plody sú dlhé, asi 25 - 30 cm, hmotnosť jednej sa pohybuje od 0,5 do 1,2 kg. Kôra je hustá, sýto zelená s bielymi žilami.

Skvorushka je skorá odroda, ktorá má dlhú trvanlivosť a je dobre skladovaná. Aby sa plodina udržala čo najdlhšie, zrelé cukety sa utierajú suchou handričkou a odstránia sa na chladné a tmavé miesto, napríklad do suterénu alebo pivnice.

zaujímavý! Slovo "cuketa”Prišiel z Ruska do Ruska. Doslova „cuketa“ znamená „malú tekvicu“.

Cuketa strom F1

Hybrid, ktorý kombinuje ľahkú starostlivosť a vysokú odolnosť voči nepriaznivým faktorom. Odroda dostala neobvyklý názov kvôli tvaru a rastu kríka. Dĺžka silných bičov dosahuje 4 - 5 m, takže sa „hľadajú“ o seba. Často sa stáva stromom, okolo ktorého sa krúti Bush. Zdá sa, že zelenina vyrástla na strome ako jablko.

Odroda squashového stromu - v polovici sezóny, dozrieva za 70 dní. Plody sú podlhovasté, ploché, oválne, až 15 cm dlhé, farba je svetlozelená, chuť je vysoká. Kôra je jemná a hladká, ale dozrieva, stáva sa pevnejšou.

Keďže odroda má neutrálnu vôňu a chuť, dobre sa hodí pre väčšinu jedál. Cuketa je vhodná na výrobu polievok, príloh, šalátov. Nevyhnutné, ak dodržiavate správnu výživu alebo stravu. Bohaté na vitamíny a minerály.

černoch

Najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve: fotografia s popisom, tipy na výber

Vysoko výnosná odroda skorého zrenia je pomenovaná kvôli svojej tmavozelenej kôre. Zrenie za 40 dní, výťažok asi 3 kg na krík. Cuketa je vysadená do sadeníc. Sadenice sa pripravujú 30 až 40 dní pred vysadením rastliny do zeme.Pred tým sa semená dezinfikujú roztokom manganistanu draselného alebo peroxidu vodíka. Na zvýšenie imunity sa semená klíčia umiestnením do vlhkého vrecka na tkanivá.

Výsadba sa uskutočnila v máji po poslednom mraze. Skúsení záhradníci odporúčajú výsadbu Negritenok po strukovinách alebo cibuli. Negritok vykazuje vynikajúce výsledky na zmesi ílovitej a piesočnatohlinitej pôdy. Rastie malé ovocie s hmotnosťou 0,8 - 1 kg. Odroda je dokonale uložená, nestráca svoje užitočné vlastnosti a vonkajšie vlastnosti.

Kavili

Patrí k hybridným odrodám, dozrieva za 50-60 dní. Kavili dokážu priniesť ovocie asi dva mesiace, zatiaľ čo v lete obyvatelia vyzbierajú asi 10 kg chutnej a krásnej zeleniny z 1 m2. Tvar ovocia je valcovitý, svetlozelenej farby. Buničina je šťavnatá, bielo-zelená, ideálna na varenie tekvica. Šupka odrody Cavili je tenká, takže záhradníci odporúčajú produkt okamžite spracovať, pretože sa nemôže dlhodobo skladovať.

Cavili sa vysádzajú po zemiakoch alebo cibuli, nikdy však po uhorkách alebo tekviciach. Voda, keď pôda vyschne. Odborníci sa domnievajú, že dažďová voda je najlepšie na zavlažovanie. Na rozdiel od vody z vodovodu je jeho zloženie neškodné pre rastlinu. Hybrid zriedka ochorie a je vystavený škodcom, ale záhradníci stále vykonávajú množstvo preventívnych opatrení. Napríklad striekajú kríky mydlom alebo roztokom popola.

loďmistr

Najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve: fotografia s popisom, tipy na výber

Hybrid pre milovníkov veľkých a ťažkých plodov. Okrúhla tekvica má hmotnosť 3-4 kg, zatiaľ čo jeho kríky sú kompaktné a malé. Boatswain dozrieva iba za 40 až 44 dní od okamihu výsadby, vykazuje vynikajúcu produktivitu. Buničina je svetlozelená, koža tmavá.

Na zvýšenie výnosu opúšťajú letní obyvatelia každé 2 týždne hnojové postele s organickými a minerálnymi obväzmi. Odroda Boatswain pozitívne reaguje na močovinu, dusičnan amónny, tekutý mulleín, popol. Väčšina hnojív sa aplikuje tesne pred zalievaním, aby sa zvýšila ich účinnosť.

Karisma

Zástupca hybridných odrôd. Karisma dozrieva v priebehu 40 - 45 dní, každý ker je vysoko výnosný. Zelenina je kompaktná, s maximálnou hmotnosťou 0,7 kg. Farba je svetlozelená, dužina je mierne sladká. Pokožka je jemná a tekvica sa ľahko olúpa a spracuje. Dlhodobé rodenie, ako sa hodí na kríženec.

Cuketa Karisma je rezistentná na hlavné plesňové infekcie a vírusové ochorenia. Ako preventívne opatrenie sa cuketové postele ošetrujú niekoľkokrát za sezónu roztokom Bordeaux alebo roztokom síranu meďnatého.

Aby sa semená Karismy mohli zakoreniť rýchlejšie na otvorenom poli, skúsení obyvatelia leta odporúčajú pred výsadbou pridať do pôdy popol alebo vápno. Znížia kyslosť pôdy, urobia ju výživnejšou a drobivejšou.

Aral

Kríky strednej veľkosti, listy sú zelené. Cuketa si vyžaduje minimálnu údržbu, podľa všetkých agrotechnických pravidiel od 1 m2, záhradníci zbierajú asi 10 kg zeleniny. Farba je svetlozelená, pokožka je hladká a tenká. Dĺžka koreňovej zeleniny sa pohybuje od 15 do 20 cm, priemerná hmotnosť je 500 g. Buničina je hustá a chutná, obsahuje malé množstvo semien. Pri spracovaní je Aral cuketa jednoduchá, robí vynikajúcu Prípravky na zimu a zeleninové prílohy.

zaujímavý! 100 g cukety obsahuje iba 24 kcal. Zelenina je nasýtená vitamínmi B1, B2, A, C, PP, ktoré sú potrebné pre normálne fungovanie tela. Cuketa je bohatá na horčík, vápnik, draslík a železo. Vláknina a vláknina z potravy sa podieľajú na metabolických procesoch, stimulujú črevá a znižujú hladinu zlého cholesterolu.

Biela labuť

Najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve: fotografia s popisom, tipy na výber

Skorá zrelá biela labuť je skutočným nálezom pre letných obyvateľov. Hladké a hladké valcové plody sú bielej farby. Biela labuť je nenáročná, cíti sa dobre dokonca aj na Urale a na Sibíri. Z hnojív táto odroda uprednostňuje organické hnojenie, ako sú vtáčí trus, rašelina, humus.Na zlepšenie kvality pôdy záhradníci pridávajú do pôdy riečny piesok, ktorý slúži ako účinný prírodný prášok do pečiva.

Cuketa Biela labuť je cenená pri varení. Palačinky, šaláty, nakladané a konzervované jedlá sa vyrábajú z chutnej dužiny. Cuketa je dusená, varená, dusená a vyprážaná, pričom nestrácajú svoje užitočné vlastnosti. Zelenina je nevyhnutná na výrobu populárneho squashového kaviáru alebo kastrolu.

Iskander

Hybrid Iskander sa pestuje nielen v Rusku, ale aj v susedných krajinách. Cuketa má svetlozelenú farbu s malými bielymi žilami. Priemerná hmotnosť jedného kríka je 500 g, dĺžka je od 18 do 25 cm. Iskander vykazuje prekvapivo vysoký výnos, jeden krík dáva záhradníkom asi 17 kg zeleniny. Odroda sa pestuje nielen na osobnú spotrebu, ale aj na predaj.

Odroda je vysadená koncom marca, prvé cukety sa objavujú v máji až júni. Zrelé ovocie sa ľahko rozoznáva: pri poklepaní zeleniny sa ozve nudný zvuk. Pokožka je tvrdšia a dá sa odstrániť iba nožom. Odroda Iskander sa uchováva najviac 5 mesiacov. V opačnom prípade stratí zelenina svoje užitočné vlastnosti a chuť a zhorší sa.

medúza

Najlepšie odrody cukety na otvorenom priestranstve: fotografia s popisom, tipy na výber

Super skorý hybrid Medusa dozrieva za pouhých 35 dní. Je to malé zelené ovocie. Existuje málo semien, chuť je šťavnatá. Cuketa dosahuje dĺžku 25 cm, váži asi 800 g. Pre dobrú úrodu sa semená Medusa dezinfikujú zahrievaním. Semená sa umiestnia do pece na 5 hodín pri teplote 40 stupňov. Vysoká teplota ničí škodlivé mikróby na povrchu semien a znižuje riziko vzniku plesňových chorôb.

Čierny pekný

Odroda kríkov dáva svoje prvé plody po 45 dňoch. Hluboká zelená zelenina. Kôra je lesklá a hustá. Odroda je dobre skladovaná a môže sa prepravovať na veľké vzdialenosti. Rastlinná hmotnosť - 1-1,5 kg.

Celulóza má bielu farbu s príjemnou jemnou chuťou. Rastie aj pri nízkych teplotách a silných dažďoch. Odroda Black Handsome sa odporúča skladovať v suteréne alebo v chladničke.

Pravidlá pre výber odrody na otvorenom priestranstve

Výber odrody závisí od očakávaní a cieľov poľnohospodára. Pre niektorých je dôležité získavať chutné a šťavnaté ovocie, aby ste ich mohli použiť pri varení, príprave uhoriek a jedli čerstvé. Odrody Meduza, Iskander a Black Krasavets sú pre tieto potreby najvhodnejšie. Ak je bezpečnosť plodiny na prvom mieste, potom obyvatelia leta uprednostňujú odrody Kavili, White Swan a Zolotinka. Zelenina má vďaka svojej hustej pokožke vysoký stupeň udržania kvality.

Mnoho záhradníkov miluje odrody, ktoré sú nenáročné na starostlivosť a nevyžadujú veľkú pozornosť. V tomto prípade sa vysádzajú tekvice Iskander, Karizma a Aral - na získanie bohatej úrody týchto odrôd nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti a znalosti.

Dôležitý rolu zohráva rastúci región... Niektoré cukety najlepšie fungujú v miernych oblastiach, kde je veľa slnka a tepla. Napríklad cukry Aral a Black Krasavets ukážu najlepšie výsledky na juhu krajiny alebo v miernom pásme Ruska.

Pre záhradkárov Uralu a Sibíri vyvíjajú chovatelia hybridné odrody, ktoré sa neboja mrazu, chladu a vetra. Medzi ne patrí cuketa Iskander, Karizma, Boatswain.

recenzia

Každý záhradník má svoje vlastné obľúbené tykve. Prečo letní obyvatelia tak veľmi milujú tieto alebo tieto odrody?

Nikita, Moskva: «Neviem si predstaviť svoju záhradu bez Boatswainovej drene. Milujem okrúhle ovocie, ich bohatú chuť. Boatswain pri odchode nenáročný, toleruje dlhú neprítomnosť zalievania bez problémov. ““

Maria, Soči: «Ako skúsený záhradník radím všetkým, aby pestovali odrodu stromov cukety. Je to veľmi krásne a chutné, vynikajúce prípravky sa získavajú zo zeleniny. Milujem konzervované cukety s paradajkami na zimu. ““

Elena, Voroněž: «Zo všetkých cukiet mám rada odrôd Iskander a Skvorushka. Milujem ich vzhľad a chuť. Odroda Negritenok ma však sklamala. Ovocie rástlo veľmi tvrdo, chuť je vodnatá. ““

záver

Odrody cukety na otvorenom priestranstve odolné voči chorobám, poveternostným zmenám, nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Sú ideálne pre pestovanie v ktoromkoľvek regióne Ruska, či už je to Soči alebo Novosibirsk.

Pred výsadbou sa semená musia dezinfikovať. Cuketa sa vysadzuje na teplých a slnečných posteliach po zemiakoch alebo paradajkách. Cuketa sa zalievala a uvoľňovala každých 5 dní, oplodnila sa raz za 2 týždne. Jesť cukety v domácich jedlách robí stravu výživnejšou a zdravšou. Ľahkosť pestovania tejto nenáročnej zeleniny a jej výživové výhody z nej robia výhodného hosťa na vašej záhrade.

Pridať komentár

záhradné

kvety