Ako nariediť amoniak a spracovať s ním kapustu zo škodcov

Kapustu milujú nielen ľudia, ale aj vošky, medvede, muchy, motýle, slimáky a slimáci. Hmyz kazí hlavy kapusty a znižuje výnos. Pre oponentov chemikálií boli vynájdené výrobky na báze amoniaku. Sú absolútne bezpečné pre človeka, ale škodcovia pravdepodobne nebudú potešení. Hlavnými vlastnosťami látky sú odpudzovanie hmyzu a nasýtenie kapusty dusíkom.

Je možné spracovať kapustu s amoniakom

Striekanie hláv kapusty amoniakom je nielen možné, ale aj nevyhnutné.

Látka má niektoré vlastnosti:

 1. Nasýtené rastliny dusíkom... Jeho nedostatok sa premieňa na nasledujúce problémy: listy sa vyblednú, rýchlo schnú a prestanú rásť, zatiaľ čo kapusta netvorí hlávku kapusty.
 2. Odpudzuje škodcov. Ich larvy sa vyvíjajú v koreňovej zóne kríka. Včasné používanie tinktúr na báze amoniaku pomôže zachovať úrodu.

Dusík v amoniakovej kompozícii je rastlinami absorbovaný omnoho rýchlejšie ako v štandardných organických obväzoch. Nemali by ste však zneužívať jeho množstvo, pretože sa zistí opačný účinok: v kapuste sa hromadí dusičnany, ktoré sú nebezpečné pre ľudské zdravie.

Ako ošetriť kapustu amoniakom od škodcov

Smutný obraz jedený húsenicami listy sleduje každý záhradník. Medvede, slimáci, vošky, biele chrobáky, brukvovité blchy, kopčeky, larvy kapusty zelenej tiež neopovrhujú hlávkami kapusty.

Správne používanie amoniaku vám umožní vyrovnať sa s hmyzom a zabrániť jeho opätovnému výskytu.

Ako nariediť amoniak a spracovať s ním kapustu zo škodcov

Čo škodcom pomáha

Látka účinne ničí larvy bieliaceho motýľa, húsenice, slimáky, slimáky, vošky a medveďa.... Po prvom ošetrení malá časť lariev zmizne, takže sa postup opakuje.

Zvyšok škodcov netoleruje silný zápach alkoholu a opúšťa miesto. Záhradníci ručne zbierajú veľké osoby, ktoré sa po postrekovaní dostali von.

Ako nariediť

Na prípravu kapusty dusíkom sa pripraví roztok: 50 ml alkoholu sa zriedi v 5 litroch vody.

Aplikujte podľa nasledujúcich pokynov:

 • opatrne sa naleje pod koreň v množstve 300 ml;
 • postup sa vykonáva večer;
 • znovu spracované po 7 dňoch.

Dostatok 4-5 obväzov na celé vegetačné obdobie. Liečba sa zastaví po úplnom vymiznutí príznakov nedostatku dusíka.

Spôsoby, ako sa zbaviť rôznych škodcov:

 1. Recept na slimáky a slimáky... Vrchol aktivity škodcov sa vyskytuje v noci, takže ošetrenie sa vykonáva večer. Na prípravu roztoku zoberte alkohol v množstve 40 ml a zrieďte ho v 6 litroch vody. Sprejujte spodnú časť listov a potom nalejte 100 ml pod každý koreň. Postup sa opakuje po 30 minútach. Keď sa škodcovia objavia na zemi, zbierajú sa ručne a ničia sa.Ako nariediť amoniak a spracovať s ním kapustu zo škodcov
 2. Z húsenice motýľa belyanka... V 10 litroch vody sa rozpustí 1 polievková lyžica. l. ocot a 50 ml amoniaku. Výsadba sa postrekuje večer. Zloženie nemôžete naliať na postele. Spracovanie sa vykonáva 3-4 krát počas celej sezóny.Ako nariediť amoniak a spracovať s ním kapustu zo škodcov
 3. Z vošiek... Radšej jedie listy. Následne sa skrútia a vysušia, mladé rastliny odumrú. Trieť tyč mydla na pranie, hobliny rozpustiť v 10 litroch teplej vody, pridať 3 lyžice. l. amoniak. Výsledná zmes sa nastrieka na listy. Tento postup opakujte po 14 dňoch, keď sa vyliahne nový hmyz.Ako nariediť amoniak a spracovať s ním kapustu zo škodcov
 4. Z medveďa. Veľký hmyz poškodzuje korene a sadenice a spôsobuje značnú stratu plodín. Na boj proti nemu sa v 10 litroch vody rozpustí 10 ml amoniaku.Nalejte 500 ml pod každú sadbu. Opätovné spracovanie sa uskutoční, ak bol medveď opäť videný.

  Ako nariediť amoniak a spracovať s ním kapustu zo škodcov
  Medvedka
 5. Z múch. Škůdca nasáva šťavu zo kapusty a poškodzuje sadenice. Znakmi vzhľadu hmyzu sú skrútené listy. Na profylaxiu sa medzi rastlinami ťahá lano hojne nasiaknuté amoniakom. Ak sú hlávky kapusty poškodené, pripravte zmes 50 ml alkoholu a 10 litrov vody. Výsadba sa postrekuje, postup sa opakuje po 7 dňoch. Silne postihnuté rastliny sú zničené.

Použitie amoniaku znamená dodržiavanie bezpečnostných pravidiel. Amoniak patrí do skupiny toxických látok, preto sa používa s mimoriadnou opatrnosťou.

odporúčanie:

 1. Rastliny postriekajte ráno alebo večer. Cez deň slnečné lúče spália lístie. Pred aplikáciou amoniaku je pôda mierne navlhčená.
 2. Určite rešpektujte proporcie. Nadbytok alkoholu v zmesiach povedie k úmrtiu kapusty.
 3. Naneste iba na zadnú časť listu a koreňovú zónu.
 4. Chráňte dýchacie cesty respirátorom, rukami - rukavicami. Toxická látka spôsobuje otravu.
 5. Pred spracovaním pripravte roztoky na čerstvý vzduch, okamžite ich použite.
 6. Kapusta sa nesmie striekať „hmlou“, pretože amoniak sa rýchlo vyparuje. Používajte kanvicu so sprchou.
 7. Počas ničenia škodcov je vylúčené hnojenie dusíkatými hnojivami, inak by nadmerné množstvo stopového prvku malo nežiaduce následky.

Niektorí záhradníci radšej pestujú čínsku kapustu. Jeho jemné listy sa stávajú krížovou blší večerou.

Zbavte sa škodcu nasledovne:

 • v 10 litroch vody rozpustite 2 lyžice. l. amoniak a 1/2 lyžice. tekuté mydlo;
 • postrek a listy;
 • ak sa blchy objavia znova, postup zopakujte.

Okrem toho táto zmes zabraňuje vzniku múčnatky a fusária.

Prečítajte si tiež:

Skorý zrelý hybrid kapusty Krautkayser F1

Nozomi f1 ultra-zrelý hybrid kapusty

Prečo je kapusta Romanesco užitočná, ako to vyzerá na fotografii, je ťažké ju pestovať

záver

Amoniak je účinný prostriedok proti škodcom kapusty. Vďaka svojej štipľavej vôni a jedinečným vlastnostiam produkt ničí hmyz a nasýti hlavy kapusty dusíkom. Pri príprave roztokov sa musia brať do úvahy proporcie, postupovať podľa návodu na použitie.

Pridať komentár

záhradné

kvety