Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná a prečo ju cudzinci nejedia

Pohánka je lacná a zdravá obilnina, ktorá je častým hosťom diéty priemerného ruského. Od detstva si zvykneme na pohánku. Aj keď ju západné krajiny považujú za užitočný produkt, túto obilninu príliš nezvýhodňujú. Prečo cudzinci nejedia pohánku, ale v Rusku ju majú radi, povieme to ďalej.

História vzhľadu a distribúcie pohánky

Pohánka nevyžaduje pri pestovaní osobitnú starostlivosť. Vďaka nenáročnosti už dlho sa pestuje na území južnej Sibíri, v Himalájach a Altaji, ako aj v severnej Indii..

Historici a archeológovia do dnešného dňa hlásia pohrebné nálezy, ktoré sa datujú do storočí pred naším letopočtom, kde sa nachádzajú zrná z pohánky fosílne. Rástli za akýchkoľvek klimatických podmienok - aj keď iné plodiny plodiny nevyrábali.

Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná a prečo ju cudzinci nejedia

Odkiaľ pochádza pohánka v Rusku

Postupne sa jedinečné krúpy rozširujú ďalej a ďalej. Pohanka si získala osobitnú popularitu medzi slovanskými národmi.... Prišla k nim v XIII. Storočí. Zrno obilia prinieslo nielen bohatú a chutnú úrodu, ale vyháňalo burinu z polí a zeleninových záhrad. Postupom času si pohánky získali medzi Slovanmi štatút národa. Najobľúbenejšou je stále pohánka kaša.

Názov kultúry je gréčtina... Miestni mnísi, ktorí prišli do Ruska na misijnú misiu, naučili obyvateľstvo pestovať zrná a pripravovať z nich jedlo. V Grécku „byzantské zrno“ konzumovalo v Grécku iba spodná vrstva obyvateľstva.

Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná

Tajomstvo popularity pohánky na území našej krajiny je jednoduché - je chutné, lacné a zdravé. Pohánka obsahuje veľké množstvo vitamíny B, PP, E, bielkoviny, organické kyseliny, železo, fosfor, horčík, meď, vápnik a oveľa viac. Pohánka sa pre svoje bohaté zloženie nazýva kráľovná obilnín.

Strava športovcov a ľudí na diéte sa neobíde bez pohánkyktorí chcú schudnúť. Kultúra zŕn sa dlhodobo skladuje. Mnoho našich krajanov kúpilo tento konkrétny produkt počas krízy v roku 2014. Tento jav sa volá prezývka „pohankový humbuk“.

Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná a prečo ju cudzinci nejedia

Nepríjemnosť pohánky zaručuje jeho prirodzenosť... Pri pestovaní obilnín nie je potrebné používať chemikálie na hnojenie alebo ochranu pred škodcami a burinami. Pohánka je jedným z najekologickejších výrobkov.

Zaujímavé na webe:

Ktorá pohánka je lepšia tmavá alebo svetlá

Výhody a obsah kalórií v pohári sa naparili vriacou vodou

Neuveriteľné výhody slupky z pohánky na záhrade

Kde inde jesť pohánky

Obilniny sa naďalej konzumujú na celom území historického rastu... Výnimkou sú India a Nepál, kde sa na trhu zriedkavo nachádza pohánka.

Zaujímavé! Budete v šoku, ale v USA sa krúpy predávajú hlavne v obchodoch so zvieratami. Používa sa ako krmivo pre zvieratá. Aj keď sa niekedy nachádza pohánka na pultoch supermarketov.

Čína je považovaná za svetového lídra v pestovaní obilnín... Predtým obyvatelia nebeskej ríše tiež považovali pohánku za prestížne jedlo. Ale s rastúcou popularitou zdravého životného štýlu a správnej výživy čoraz viac čínskych lekárov odporúča použitie pohánky ako čaju.Pohánkový čaj má mnoho jedinečných vlastností: bojuje proti vysokému krvnému tlaku, hladine cholesterolu a cukru a zlepšuje stav pokožky a zachováva mladosť.

V ostatných východných krajinách, konkrétne v Japonsku a Kórei je pohánka obyčajná ako múka... Japonci z nej stále vyrábajú sobu (pohánky na rezance).

Obyvatelia Izraela používajú okrem slovanských a ázijských národov pohánky... Židia žili na území Ruskej ríše po dlhú dobu, čo ovplyvnilo ich chuťové preferencie.

Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná a prečo ju cudzinci nejedia

Na Západe vynikajú medzi priaznivcami obilia iba Poliaci... V Poľsku je populárne grécke jedlo, ktoré sa vyrába z mletého mäsa s pridaním varených obilnín.

Prečo sa hnedá pohánka nenájde v obchodoch v zahraničí?

Sme zvyknutí na to, že pohánka má hnedú, orechovú farbu. však v Európe sa na policiach nachádzajú svetlozelené krupice... Prečo je toto a ktorá pohánka zdravšia?

pohánka jedli po odstránení vonkajšej tmavej škrupiny z obilnín... Pod ním je zelenkavé jadro.

V Rusku sa surové zelené pohánky podrobujú ďalšiemu tepelnému spracovaniu... Existuje niekoľko dôvodov:

 1. Takéto obilniny sa varia rýchlejšie.
 2. Poskytuje dodatočnú ochranu proti patogénom nachádzajúcim sa v nespracovaných potravinách.
 3. Pečená pohánka sa stáva krásnou tmavou alebo svetlo hnedou farbou a dodáva orechovej chuti.

Pohanka sa predáva v Európe, ktorá nie je tepelne upravovaná... Obilniny si tak zachovávajú ešte užitočnejšie vlastnosti a nestrácajú živiny. Je však spravodlivé povedať, že pri vyprážaní je pokles užitočných stopových prvkov zanedbateľný.

Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná a prečo ju cudzinci nejedia

Koľko to stojí v Rusku a ďalších krajinách

Najvyššia cena obilnín je v Čiernej Hore - okolo 370 rubľov / kg, najnižšia v Ruskej federácii - 40 - 50 rubľov / kg. K ďalším krajinám, kde je pohánka lacná, patria:

 • Ukrajina - v priemere 65 rubľov / kg;
 • Uzbekistan - 100 rubľov / kg;
 • Bielorusko - 120 rubľov / kg;
 • Lotyšsko - 135 rubľov / kg;
 • Kazachstan - 180 rubľov / kg.

Podľa odborníkov sa očakáva, že ceny pohánky v blízkej budúcnosti porastú v Rusku, na Ukrajine, v Kazachstane a Bielorusku. Je to kvôli nárastu nákladov na palivo, ktoré sú potrebné pre poľnohospodárske stroje a dopravu, a nárastu cien hnojív.

V ktorých krajinách, okrem Čiernej Hory, cena pohánky "uhryzne":

 • Bulharsko - 300 rubľov / kg;
 • USA - 300 rubľov / kg;
 • Južná Afrika - 330 rubľov / kg;
 • Austrália - 350 rubľov / kg.

Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná a prečo ju cudzinci nejedia

Prečo sa v Európe nejedlo pohánky

V Amerike a krajinách západnej Európy sa pohánka považovala za krmivo pre svoju jednoduchosť.... Niektorí odborníci na celom svete sú si istí, že pohánka kaša, varená bez pridania soli, má horkú chuť a má chemickú dochuť. Ukazuje sa, že pre každého dospelého, ktorý prvýkrát ochutná takúto ovsenú kašu, sa to zdá byť horké a nepríjemné. Varené cereálie nespôsobujú nepríjemné pocity iba tým ľuďom, ktorí sú od detstva zvyknutí.

Existuje ďalší dôvod, podľa ktorej obyvatelia západnej Európy nezahŕňajú pohánky do svojej každodennej stravy. Túto obilninu považujú za liek a často sa predávajú iba v lekárňach za vysoké ceny.

Prečítajte si tiež:

Čo telu chýba, ak chcete neustále pohánky

Výhody jesť pohánky s kefírom ráno na lačný žalúdok

Aké obilniny uprednostňujú Európania?

Ak Európania a Američania nevaria jedlá z pohánky, čo ich nahrádzajú?

Obilniny preferované v zahraničí:

 1. Pšenica... Najlepšie hodnotenie najobľúbenejších obilnín na svete - výrobky z tvrdých obilnín sa nachádzajú takmer v každej krajine.
 2. ovos Je celá plodina bohatá na prírodné antioxidanty, ktoré chránia a stimulujú kardiovaskulárny systém.
 3. ryža... Na celom svete sú populárne rôzne odrody (z ktorých najužitočnejšie sú považované za čierne a červené) tejto obilniny.
 4. jačmeň... Neleštené častice jačmeňa sa odporúčajú ľuďom s gastrointestinálnymi problémami a nadváhou.
 5. Kukuričné ​​jadrá... Výživné a zdravé kukuričné ​​krupice sú bohaté na vlákninu a bielkoviny.

Prečo je pohánka užitočná a prečo sa oplatí jesť

Výhody pohánky spočívajú v jej bohatom zložení.:

 • vitamíny - A, B, PP, E;
 • makro a mikroelementy: vápnik, železo, horčík, fosfor, zinok, draslík, kremík, sodík, chlór, jód, meď, mangán a ďalšie;
 • proteín, vláknina, flavonoidy;
 • rastlinné antioxidanty: rutín, vitexín, kvercetín.

Prečo je v Rusku taká pohánka milovaná a prečo ju cudzinci nejedia

Pohánka musí byť súčasťou stravy a musí sa pravidelne konzumovať... Táto obilnina:

 • normalizuje hormóny, krvný cukor a krvný tlak;
 • zvyšuje hladinu hemoglobínu;
 • zvyšuje imunitu;
 • odstraňuje z tela toxíny, toxíny a prebytočný cholesterol.

Odborníci na výživu sú presvedčení, že pohánka je všeliekom na obezitua lekári radia ľuďom, ktorí majú problémy s nervovým, kardiovaskulárnym a tráviacim systémom, aby jedli pohánka. Krupice majú vlastnosti proti starnutiu - zlepšujú stav pokožky, vlasov a nechtov.

záver

V Európe a Amerike je pohánka skeptická. Na Západe sa už dlho považuje za potravu pre nižšie vrstvy obyvateľstva, v Spojených štátoch sa používa ako krmivo pre hospodárske zvieratá a vtáky. Dokonca aj Európania si však uvedomujú svoju mimoriadnu užitočnosť av mnohých krajinách sa pohánka nachádza na pultoch lekární a obchodov so zdravou výživou. Pohánka musí byť súčasťou stravy, pretože má pozitívny vplyv na celé telo.

Pridať komentár

záhradné

kvety