Do ktorej pohánky pohnite vodu: vriacu alebo studenú

Pohanková kaša je výdatné, zdravé a cenovo dostupné jedlo. Avšak, aby sa pripravila drobivá a bohatá chuť, pohánka, musíte vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov. Najskôr zistite, do ktorej vody sa má pohánka hodiť - vriacu alebo studenú. Podrobné informácie o tomto a mnohých ďalších otázkach týkajúcich sa pohánky na varenie získate v našom článku.

Trochu o blahodárnych vlastnostiach pohánky

Pohánka je nielen chutná, ale tiež bohatá na užitočné zlúčeniny, ako aj na vlákninu z potravy. Vyživuje telo a čistí črevá. Toto je jediná cereálie, ktorá obsahuje cholín, vitamín zodpovedný za fungovanie centrálneho nervového systému a mozgu.

Referencie. Jadrá pohánky obsahujú viac nenasýtené tuky, ktoré zlepšujú metabolizmus a znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Obilniny obsahujú flavonoidy kvercetín, orientín, vitexín, izovitexín, ktoré bránia rozvoju rakovinových buniek.

Odborníci na výživu odporúčajú pohánka ako účinný produkt výživy. Praktizujúcim programov zdravej výživy založených na pohári sa podarí stratiť niekoľko libier za 1-2 týždne bez poškodenia zdravia.

Medzi užitočné vlastnosti výrobku patria:

 • normalizácia gastrointestinálneho traktu;
 • posilnenie srdcového svalu a krvných ciev;
 • eliminácia rizika vzniku kŕčových žíl.

Pohanka je vďaka svojmu vysokému obsahu horčíka prírodným antidepresívom.

Ako správne uvariť pohánku

Aby bola kaša chutná a drobivá, musíte si vybrať vysoko kvalitné obilniny, rozhodnúť sa o výbere jedál a postupnosti akcií.

Odporúča sa vytriediť obilniny od zvyškov a nerafinovaných zŕn. Dokonca aj v drahých obilninách sa niekedy stretávajú malé kamene, ktoré, ak narazia na zub, spôsobia veľa problémov.

Najvhodnejšou možnosťou bude misa s hrubým dnom. Poskytne optimálne množstvo pary na varenie kaše.

Aby sa proces urýchlil, pohánka sa pred varením niekoľko hodín namočí. Po vstrebaní vody sa obilie uvarí oveľa rýchlejšie.

Správny pomer pohánky k vode je ďalším dôležitým aspektom. Ak je veľa tekutiny, jedlo bude vyzerať ako polievka, nie kaša. Ak nie je dostatok vody, bude vrieť a krúpy zhoria. Jedna pohára pohánky na jeden a pol pohára vody je optimálnym pomerom, pri ktorej sa dosiahne najlepší výsledok.

Do ktorej pohánky pohnite vodu: vriacu alebo studenú

Krúpy sa pridávajú až po uvarení kvapaliny. Aj keď bola pohánka predtým namočená, pri ponorení do studenej vody sa jadrá zvinú, čo negatívne ovplyvní drobivosť. Keď je obilie vo vriacej vode, teplota sa zníži na minimum a nádoba sa zakryje vekom.

Udržujte rovnomerný var. Pohanka by sa nemala variť, ale mala by len mierne chmúrne. Priemerná doba varenia pri tomto prístupe je 20 minút. Keď ovsená kaša pohltí všetku vodu a vyzerá drobivo, je čas dokončiť varenie. Počas procesu varenia neotvárajte veko a miešajte obsah panvice. V ovsenej kaši by sa mali tvoriť nezávislé pary, ktoré ovplyvňujú drobenie pohánky.

Po ukončení varenia môžete dať kaši „na dosah“. Jedlá sú preto zabalené v uteráku alebo prikrývke a nechajú sa pol hodiny - chuť misky sa zreteľne zlepší.

Funkcie dusenej pohánky

Do ktorej pohánky pohnite vodu: vriacu alebo studenú

Tepelné spracovanie má pozitívny vplyv na chuť misky, má však deštruktívny účinok na vlastnosti obsiahnuté vo výrobkoch užitočný materiál. Pohánka nie je výnimkou.

Pri varení produktu množstvo vlákna v zrnách sa zníži takmer trikrát a neexistujú takmer žiadne vitamíny. Zatiaľ čo v dusených obilninách sú obsiahnuté úplne.

Pohánku si môžete variť rôznymi spôsobmi. Základným pravidlom je dôkladné opláchnutie obilnín vo viacerých vodách.

Pozor. Krúpy musia byť čisté.

Použite prevarenú alebo balenú vodu. Pred namáčaním sa neodporúča vyprážať zrná.

Najlepšia vec parný pohánka na noc. Večer opláchnite 1 pohár obilnín a nalejte ho do vybranej nádoby 2 pohármi vriacej vody. Prikryte, zabalte do prikrývky alebo uteráka a nechajte ich cez noc na teplom mieste. Do tejto doby pohánka napučí, stane sa mäkkou a drobivou, od ktorej sa takmer nerozoznáte varený výrobok.

Namiesto vriacej vody môžete použiť teplú alebo dokonca studenú vodu. Majte však na pamäti, že v tomto prípade budú zrná po infúzii hustejšie a pružnejšie.

Pohanka sa namočí nielen vo vode, ale aj do fermentovaných mliečnych výrobkov, napríklad kefíru. Zlepšuje trávenie a obohacuje telo vitamínmi. Kefir by mal mať izbovú teplotu. Nalejú sa premyté pohánky v pomere 1: 1. Takéto pohánky sa môžu po niekoľkých hodinách zjesť.

Trvanie infúzie závisí od kvality jedla, podmienok prostredia a preferencií chuti.

Tipy a triky na výrobu chutnej pohánky

Do ktorej pohánky pohnite vodu: vriacu alebo studenú

Aby obilniny úplne odhalili svoju chuť a výsledné jedlo je potešením, postupujte podľa týchto jednoduchých odporúčaní:

 1. Pred varením je lepšie zapáliť obilniny. To sa deje na suchej panvici bez oleja. Chuť takejto pohánky bude intenzívnejšia a jasnejšia.
 2. Vyberte si veko podľa veľkosti hrnca: malo by dobre priliehať. Počas varenia sa neodstráni veko, kaša sa nemieša.
 3. Keď obilie pohltí všetku vlhkosť, teplota varenia sa zníži. Ak po uvarení nechajte ovsenú kašu stáť so zatvoreným vekom, chuť misky sa zlepší.
 4. ovsená kaša Ukazuje sa, že je uspokojivá a chutná, ak počas varenia pridáte jemne nakrájanú surovú cibuľu. Hodí sa do panvice 10 minút po začiatku varenia, potom sa nádoba uzavrie vekom. Môžete tiež pridať suché huby, nakrájané na plátky.

Rada. Chuť kaše môžete nasýtiť vyprážanou cibuľou, nakrájaným vareným vajcom a maslom. Doplnky sa najlepšie podávajú počas nafúknutia kaše. Potom to nechajte ďalších 5 minút - namočte do vône.

záver

Pri dodržaní vyššie uvedených jednoduchých pravidiel pripravíte vynikajúce a nezvyčajné jedlo z bežnej pohánky. Pri pravidelnom používaní pohánky je zabezpečený prísun vitamínov a minerálov do tela.

2 komentár
 1. avatar
  s

  pohánka nie je na predaj
  existuje ochutený produkt bez chuti
  bez zápachu a chuti
  jedli všetko pred nami

  • Andrey Palych
   Andrey Palych

   Vyzerá to, že japonská poézia)

Pridať komentár

záhradné

kvety