Koľko kcal je v surovom pohári s kefírom? Obsah kalórií z varenej kaše na kefír

Pohánka s kefírom pomáha rýchlo schudnúť navyše bez poškodenia zdravia. Jednoduché a lacné jedlá sú pre telo prospešné a zlepšujú vzhľad. Takéto jedlo nemá žiadne kontraindikácie, je dokonca povolené diabetici... Raňajky, ktoré poskytujú dlhotrvajúcu saturáciu s minimálnym obsahom kalórií, sú výberom dietetikov. Koľko kalórií je v pohári s kefírom, sa dozviete z tohto článku.

Kalorická pohánka s kefírom na 100 g

Koľko kcal je v surovom pohári s kefírom? Obsah kalórií z varenej kaše na kefír

Pohánka, naplnená kefírom a konzumovaná na lačný žalúdok, je skvelým začiatkom dňa. Toto raňajky obsahuje vitamíny (B1, B2, B4, B5, B6, B9, A, E, H, K, PP), minerály, asi 14 aminokyselín, prospešné baktérie, bielkoviny, makro a mikroelementy (draslík, horčík, selén). vápnik, fosfor, mangán, síra, železo, meď, kremík, bór, titán).

Zelená pohánka obsahuje viac živín, pretože na rozdiel od tradičnej hnedej nepražená... V dôsledku prítomnosti komplexných uhľohydrátov bude pocit plnosti dlhý. Ďalšou výhodou tohto jedla je nízky obsah kalórií.

100 g 1% kefíru obsahuje 40 kcal a surovej pohánky - 315 kcal. Po varení obsah kalórií v jadre sa zníži na 110 kcal na 100 g. V kefire bez tuku je podstatne menej živín ako v tuku.

Koľko kcal je v surovom pohári s kefírom? Obsah kalórií z varenej kaše na kefír

Pozor! Dlhodobá strava sa neodporúča ľuďom so závažnými ochoreniami kardiovaskulárneho systému, gastrointestinálneho traktu alebo pečene, ako aj hypotenzným pacientom, deťom, tehotným a dojčiacim ženám.

Z cereálií sa pripravujú rôzne jedlá: polievky, chlieb, kastroly, palacinky. Ide dobre so zeleninou, mliekom a kefírom.

Varená pohánka

Koľko kcal je v surovom pohári s kefírom? Obsah kalórií z varenej kaše na kefír

Diérovú kašu môžete variť rôznymi spôsobmi.... Najskôr odstráňte všetky zvyšky z obilnín a dobre ich opláchnite. Pohanka sa varí vo vode, nechá sa vychladnúť a naleje sa kefírom. Po 5-10 minútach môžete začať jesť.

Obsah kalórií 100 g tejto kaše je 75 kcal. Rastlinné vlákna a kefír obsiahnuté v cereáliách sa navzájom dopĺňajú a pôsobia ako vynikajúca črevná kefa, odstraňujú z tela prebytočnú vodu, toxíny a toxíny. Neprepaľujte obilniny, môže to viesť k zápche a zvýšenej produkcii plynu.

Dôležité! Lepenie na pohári-kefír diéty, určite musíte piť veľa čistej vody - od 2 litrov za deň.

Pohánka je hypoalergénna krupica. Rovnako ako kefír, je veľmi užitočný aj pre malé deti. Je však nežiaduce kombinovať tieto výrobky v ponuke pre deti - dieťa môže schudnúť a stále nemá hlad.

Bez soli

Koľko kcal je v surovom pohári s kefírom? Obsah kalórií z varenej kaše na kefír

Je lepšie používať pohánku s kefírom bez soli, cukru a ďalších prísad. Samotné krúpy majú výraznú chuť a arómu a v kombinácii s fermentovaným mliečnym výrobkom sa získa veľmi nezvyčajná chuť.

Pozor! Diétu z pohánky a kefíru môžete sledovať nie dlhšie ako 7 - 10 dní, opakujte ju najskôr o 3 mesiace. Dni nalačno pomocou tohto spôsobu čistenia sa uskutočňujú raz za 1 až 2 týždne.

Pohanka bez soli je vynikajúci spôsob, ako spomaliť proces starnutia a vynikajúcu prevenciu anémie z nedostatku železa. Kefir bude prínosom pre ľudí s intoleranciou laktózy, pretože sa tu premieňa na kyselinu mliečnu. Prebiotiká normalizujú žalúdočnú kyslosť a podporujú imunitný systém. Látky obsiahnuté v kefire prispievajú k lepšej absorpcii vápnika, železa a vitamínu D3.

Žiadne varenie a soľ

Koľko kcal je v surovom pohári s kefírom? Obsah kalórií z varenej kaše na kefír

Pre najlepší účinok môžete 2 lyžice. l. surové umyté pohánky zalejeme 1 polievková lyžica. kefír, prikryte a vložte do chladničky cez noc. Do rána obilie napučí, môžete ho jesť.

Pozor! Kefir, ktorý sa uchováva dlhšie ako 3 dni, má posilňujúce vlastnosti a spôsobuje fermentáciu v žalúdku.

Pre jemnejšiu konzistenciu je pohánka mletá, ale nie príliš jemne. Kalorický obsah kaše v tejto forme na 100 g je 85 kcal. Je lepšie piť raňajky teplým bylinkovým alebo zeleným čajom bez cukru.

Významnou nevýhodou je túžba po mastných, sladkých, maslových masách. Ak je vaším cieľom schudnúť, budete musieť túto túžbu prekonať. Zahrňte do svojho jedálnička rôzne druhy zeleniny, ovocia, orechov, rýb a mäsa.

Pohanka BJU s kefírom

Koľko kcal je v surovom pohári s kefírom? Obsah kalórií z varenej kaše na kefír

Pomer bielkovín, tukov a uhľohydrátov v pohári na kefír - 1: 0,4: 2,9 je podiel kalórií 21% (4 g), 19% (2 g), 60% (13 g).

Je to zaujímavé:

Je možné jesť pohánky s mliekom: aké sú výhody a poškodenia takejto kombinácie

Ako pohánka ovplyvňuje stolicu: posilňuje alebo oslabuje?

Je surová pohánka užitočná a dá sa jesť takto?

záver

pohánka v kombinácii s kefirom zvyšuje hladinu glukózy v krvi na dlhú dobu, znižuje množstvo zlého cholesterolu, má nízky glykemický index. Nasýti telo dôležitými prvkami a dlhodobo uspokojuje hlad. Jednoduchá strava lieči tráviaci systém a umožňuje vám rýchlo schudnúť.

Pohánka s fermentovaným mliečnym výrobkom jemne čistí krvné cievy, vďaka flavonoidom kremeň a rutine normalizuje činnosť srdca. Toto raňajky zmierňuje opuchy, dodáva svetlo a dodáva energiu, posilňuje imunitný systém, zlepšuje stav pleti, nechtov a vlasov.

Pridať komentár

záhradné

kvety