Ako naliať pohánku s kefírom v noci a ako ho použiť na chudnutie

Spomedzi výrobkov používaných na chudnutie je obzvlášť populárna pohánka v kombinácii s kefírom. Strava je založená na nízkotučnom kefire a minimálne spracovanej pohári. Kefir sa môže používať spolu s ovsenou kašou a samostatne.

Odborníci na výživu tvrdia, že pohánka naplnená kefírom bude najužitočnejšia. Tento spôsob varenia čo najviac zachová prirodzené zloženie obilia a nasýti ľudské telo životne dôležitými prvkami.

Prečo je táto kombinácia dobrá?

Pohánka je kompatibilná s takmer všetkými výrobkami. Kombinácia obilnín s kefírom sa vyznačuje vysokou nutričnou hodnotou, ľahkosťou prípravy jedál zo stravy. Pohánka obsahuje vlákninu, ktorá poskytuje rýchlu a dlhotrvajúcu sýtost. Kefir je dobre absorbovaný (viac ako 85%), má priaznivý vplyv na črevnú mikroflóru.

Ako naliať pohánku s kefírom v noci a ako ho použiť na chudnutie

Výhody pohánky s kefírom:

 • ľahko tolerovateľné, bez neustáleho hladu;
 • efektívne z hľadiska chudnutia a bezpečné z hľadiska zdravia;
 • náklady na hlavné produkty a súvisiace prísady sú nízke;
 • trvanie diéty, rovnako ako menu, je možné ľahko zvoliť individuálne, v závislosti od požadovaného výsledku chudnutia, pohody, zdravotného stavu;
 • okrem čistenia čriev a chudnutia strava znižuje výskyt celulitídy, zlepšuje stav vlasov, pokožky, nechtov;
 • výrobky normalizujú funkcie močového, nervového a kardiovaskulárneho systému.

výhoda

Prvý komponent diéty - pohánka. Jeho zjavnou výhodou je to, že s nízkym obsahom kalórií (energetická hodnota dusených obilnín je 101 kcal) a bez tukov, obsahuje komplex biologicky aktívnych látok - flavonoidy, vitamíny a minerály.

časť surové obilniny zahŕňa (na 100 g):

 • voda - 14 g;
 • vláknina z potravy - 11,3 g;
 • popol - 1,7 g;
 • škrob a dextríny - 55,4 g;
 • cukor (glukóza, fruktóza, laktóza, sacharóza, maltóza) - 1,4 g;
 • vitamín A;
 • Vitamíny B: tiamín, riboflavín, niacín, cholín, pyridoxín, foláty, kyselina pantoténová;
 • vitamín C;
 • vitamín K;
 • kyselina nikotínová;
 • stopové prvky: železomeď, jód, mangán, hliník, fluór, kobalt, zinok, chróm;
 • makroelementy: draslík, vápnik, horčík, chlór, fosfor, sodík, síra, kremík.

Pravidelná konzumácia pohánky má priaznivý vplyv na organizmus:

 • spomaľuje proces starnutia;
 • stimuluje imunitný systém;
 • posilňuje a vyživuje vlasy;
 • eliminuje ospalosť a únavu;
 • zvyšuje koncentráciu pozornosti;
 • zabezpečuje správne fungovanie srdcového svalu;
 • zvyšuje pevnosť a elasticitu cievnych stien, znižuje priepustnosť malých kapilár;
 • normalizuje procesy krvného obehu;
 • neutralizuje opuchy.

Ďalšou zložkou stravy je kefír. Nízka energetická hodnota (asi 35 kcal na 100 g) robí produkt nevyhnutným pre chudnutie a normalizáciu črevnej mikroflóry. Kvasený mliečny nápoj má priaznivý vplyv na metabolizmus, znižuje aktivitu škodlivých baktérií, uľahčuje proces vyprázdňovania čriev zápchou, má imunostimulačný, diuretický, upokojujúci účinok.

Kefir je zdrojom vápnikanevyhnutné na mineralizáciu zubov a zabezpečenie hustoty kostí.Tento prvok sa podieľa na procesoch zrážania krvi a prenose nervových impulzov. Zlúčeniny obsiahnuté v kefire majú pozitívny vplyv na genitourinárny, nervový systém, srdce a krvné cievy, pohybový aparát a bránia rozvoju osteoporózy.

Ako to pomáha pri chudnutí

Ako naliať pohánku s kefírom v noci a ako ho použiť na chudnutie

Strata hmotnosti pohánky s kefírom je spôsobená znížením dennej dávky kalórií do 1100-1300 kcal pre ženy a 1500-1600 kcal pre mužov. Toto sú priemerné hodnoty. Bude správne určiť denný príjem životne dôležitých látok (bielkoviny, tuky, uhľohydráty, vitamíny) a príjem kalórií na individuálnom základe spolu s odborníkom na výživu.

Pohánka a kefírová strava umožňuje odmietanie tukových a vysokokalorických potravín - údené mäso, párky, sladkosti, biely chlieb, mastné mäso a ryby, cukor, soľ, korenie. Sýtené nápoje a alkohol sú kategoricky kontraindikované.

Hlavným účinkom pohánky namočenej v kefire na tele je čistenie tráviaceho systému škodlivých prvkov. Veľké množstvo nerozpustnej vlákniny v obilninách prispieva k rýchlej eliminácii toxínov a toxínov z čriev, k odstráneniu prebytočného cukru v krvi ak zníženiu hladiny cholesterolu.

Pohánka pomáha vyrovnať sa so zápchou, normalizuje metabolizmus, zlepšuje trávenie. Komplexné uhľohydráty poskytujú telu energiu po dlhú dobu bez premeny uhľohydrátov na tukové usadeniny. Rastlinné vlákno zvyšuje vytrvalosť a výkon, stimuluje fyzickú aktivitu, ktorá prispieva k ďalšej spotrebe kalórií.

Používa sa na čistenie tela

Pohánka a kefírova strava sa praktizuje nielen na tento účel chudnutie, ale aj ako zdravé jedlo. Podobný diétny režim je predpísaný pre choroby tráviaceho ústrojenstva, na čistenie pečene, obličiek, krvi. Diétna vláknina sa vyznačuje absorpčnými vlastnosťami: vstupuje do čriev, absorbuje škodlivé látky a vďaka diuretickému účinku zabezpečuje ich rýchle vylučovanie.

Pozor! Pred použitím pohánky na kefír na lekárske účely sa poraďte so svojím lekárom.

Ako správne naliať pohánku s kefírom v noci

Ako naliať pohánku s kefírom v noci a ako ho použiť na chudnutie

Účinok chudnutia a prínos pre zdravie priamo závisia od kvality použitých výrobkov. Je lepšie zvoliť jadro alebo prémiovú zelenú pohánku. Takéto odrody pohánky podliehajú najmenej priemyselnému spracovaniu, zachovávajú si takmer všetky užitočné vlastnosti a cenné prvky.

Rada. Pri nákupe dávajte prednosť pohánke, ktorá je zabalená v priehľadnom plastovom obale, ktorý zabraňuje navlhčeniu zrna a umožňuje vám skontrolovať výrobok, či neobsahuje znečistené zrná, nečistoty. Obilniny správnej kvality nemajú cudzie silné zápachy plesní a plesní.

Ako uvariť pohánku na chudnutie:

 1. Dôkladne roztrieďte pohár cereálie, aby ste odstránili nečistoty, niekoľkokrát opláchnite, kým nebude čistá voda.
 2. Cereálie nalejte do nádoby s vekom a nalejte kefír v pomere 1: 1. Nechajte prikryté cez noc pri izbovej teplote, aby sa zrná napučali.

Kefir sa môže používať samostatne, v kombinácii s predtým dusenými obilninami.

Aby sa zachovalo čo najväčšie množstvo výživných zložiek, pohánka sa nevarí, ale naleje sa vriacou vodou cez noc a nechá sa cez noc v termoske.

Ako, kedy a koľko spotrebovať

Ako naliať pohánku s kefírom v noci a ako ho použiť na chudnutie

Je povolené konzumovať najviac 1 liter kefíru s nízkym percentom tuku a 500 g pohánky za deň. Pohanka namočená do kefíru alebo vody sa delí na 5-6 rovnakých dávok a pravidelne sa konzumuje po celý deň. V dôsledku častého jedla pocit hladu chýba alebo je slabý. Spotreba tekutín - najmenej 2 litre denne. Môže to byť nesýtená minerálna voda, nesladený zelený čaj, šípkový vývar.

Ak máte v úmysle sledovať stravu po dobu dlhšiu ako 7 dní, do stravy sú zahrnuté ďalšie potraviny: chudé ryby, morčacie mäso, chudé mäso, čerstvá zelenina, ovocie, bobule, bylinky.

Je možné raňajkovať tak neustále

Nekúpená pohánka s kefírom na raňajky je vhodná pre tých, ktorí sa chcú v páse alebo bokoch zbaviť ďalších centimetrov. Odborníci na výživu odporúčajú, aby zdraví ľudia pravidelne varili kašu na raňajky s porcií chudého mäsa, hydiny alebo rýb a kefír používali osobitne.

Pre informáciu. Raňajky by mali byť výdatné (30% kalorického obsahu dennej stravy). Vhodné sú potraviny, ktoré vyžadujú dlhodobé trávenie (mäso, bielkoviny, strukoviny) a ktoré po dlhý čas prinášajú pocit plnosti.

Aplikácia ako pôstny deň

Pôst na deň pohánky a kefíru pomáha pri formovaní po prejedaní a udržiavaní požadovanej hmotnosti... Menu obsahuje iba dusenú kašu:

 1. Roztriediť jednu pohár obilnín, opláchnuť až do čistej vody.
 2. Nalejte pohári do termosky, nalejte dve poháre vriacej vody.
 3. Uchovávajte pri izbovej teplote cez noc.

Miska sa ukázala byť nevýrazná. S úsporou možnosti vyloženia sa do stravy pridávajú kefír, záhradné byliny a zelenina. V jeden deň môžete znížiť hmotnosť o 0,5 - 1 kg. Strata hmotnosti nastáva v dôsledku odstránenia prebytočnej tekutiny z tela, toxínov a toxínov.

Ako mono strava

Strava poskytovaná mono-diétou je obmedzená a zahŕňa iba pohánky naparené cez noc bez prísad a nízkotučného kefíru.... Zlomková strava - 5-6 krát denne v intervaloch 2 - 3 hodiny. Kefir sa konzumuje osobitne v rôznych jedlách alebo sa do neho nalieva pripravená pohánka. Celkový obsah kalórií v strave je asi 800 kcal.

Táto verzia mono-diéty je určená na 5-7 dní. Pri dlhšom dodržiavaní diétneho režimu sa zvyšuje riziko vedľajších účinkov vo forme metabolických porúch, slabosti, únavy, nevoľnosti a bolesti hlavy. Ak strava trvá dlhšie ako päť dní, vyberie sa individuálne vyvážené menu s pridaním ďalších dietetických výrobkov do pohánky.

Na konsolidáciu účinku chudnutia je dôležité správne opustiť stravu. Ľahké a nízkokalorické jedlá sú povolené. Na večeru sa naďalej používajú pohánky premočené v kefire. Nepite sa najesť, často (5-6 krát denne), v malých porciách. Do stravy sa postupne zavádzajú rastlinné a živočíšne oleje a obilniny. Denná strava by nemala prekročiť 1400 - 1500 kcal.

Rada. Ak je pre vás použitie čerstvej ovsenej kaše neprijateľné, je možné pridať nakrájanú zeleninu, trochu prírodnej sójovej omáčky, pikantné bylinky, nakrájanú cibuľu s minimálnym množstvom rastlinného oleja.

Koľko môžete schudnúť pri pohári s kefírom

Ako naliať pohánku s kefírom v noci a ako ho použiť na chudnutie

Výsledky sú determinované individuálnymi charakteristikami organizmu a závisia od životného štýlu, diéty, typu metabolizmu, zloženia tela. Ako rýchlo nadváha začína odchádzať, je ovplyvnená mentálnym prístupom, prípravou a správnym spôsobom, ako sa dostať z diéty. Ľudia s nadmernou hmotnosťou schudnú rýchlejšie, dokonca aj pri ľahšej diéte. Tí, ktorí sa chcú zbaviť 2 až 3 kilogramov navyše, sa budú musieť riadiť prísnou mono-stravou.

V priemere tri dni po mono-strave môžete prísť o pohánky a kefír 2-3 kg a päťdňová strava redukuje telesnú hmotnosť o 3-4 kg. Týždenná strava zbavuje 5-6 kg, 14-dňová strava - od 7-8 kg. Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje účinnosť chudnutia.

Kontraindikácie a možné poškodenie

Ak sa pohánka kombinuje s kefírom, je z dôvodu vysokého obsahu rastlinnej vlákniny možný preháňací účinok, preto sa odporúča používať tieto výrobky opatrne pre ľudí s črevnými poruchami. Venujte pozornosť dátumu výroby kefíru: výrobok vyrobený pred menej ako dňom má preháňací účinok, pred viac ako tromi dňami posilňuje.

Nedostatok soli v strave môže spôsobiť zníženie krvného tlaku, zhoršenie celkového zdravia.Ak máte podobné príznaky, do kaše pridajte trochu soli. Toto významne neovplyvní výsledky chudnutia, ale uľahčí prenos stravy.

Dlhodobé dodržiavanie diéty môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie a vyvolať zhoršenie chronických chorôb.

Strava na pohári a kefire má kontraindikácie:

 • poškodenie obličiek / pečene;
 • individuálna intolerancia výrobkov;
 • diabetes mellitus 2. a 3. typu;
 • vaskulárne ochorenie;
 • anémia;
 • hypotenzia;
 • erozívne a ulcerózne patológie tráviaceho systému;
 • duševné poruchy, depresívne stavy;
 • denná ťažká duševná alebo fyzická aktivita.

Z dôvodu nevyváženého príjmu živín v tele je úbytok hmotnosti pohánky a kefíru kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia, v detstve, dospievaní a starobe.

záver

Pohánka s kefírom na chudnutie je lacný, jednoduchý a uspokojivý spôsob, ako sa zbaviť ďalších libier. Všetky výrobky sú k dispozícii po celý rok, recepty na výrobu ovsenej kaše nevyžadujú špeciálne kulinárske zručnosti - stačí naliať pohanu s kefírom cez noc. Ako príjemný doplnok - čistenie čriev, zvýšenie tonusu pleti, normalizácia stolice.

Pretože zmena zvyčajnej stravy je pre telo stresom, pred začatím diéty z pohánky a kefíru sa odporúča posúdiť fyzickú kondíciu, poradiť sa s odborníkom na výživu a zvoliť optimálne menu podľa individuálnych potrieb. Tento prístup zachová zdravie a umožní vám dosiahnuť vaše ciele bez negatívnych dôsledkov.

Pridať komentár

záhradné

kvety