Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácie

Chcete rýchlo schudnúť pred svadbou, narodeninami, firemnou udalosťou, dovolenkou, vyložiť po výdatných sviatkoch? Existuje istá cesta - ísť na diétu. Bohužiaľ, veľa populárnych výživových programov nesplní očakávania: hmotnosť pomaly zmizne, človek bude nervózny a rozpadne sa a začne jesť všetko.

Diéta z pohánky a kefíru preukázala maximálnu účinnosť v naliehavých prípadoch. V dnešnej dobe o tom len leniví nepočuli, ale nie každý vie, ako kompetentne uvariť pohánku a použiť ju na dosiahnutie očakávaného výsledku.

Ako jesť surové cereálie s kefírom a prečo 4-5 kg ​​hmotnosti odchádza za tri dni - povieme vám to v tomto článku.

Prečo je surová pohánka s kefírom užitočná?

Surové pohánky s kefírom sú súčasťou čistiacej stravy na chudnutie. Táto zmes sa pripravuje večer a ráno sa zje na lačný žalúdok. Podľa mnohých recenzií tých, ktorí vyskúšali stravu z pohánky, pomáha rýchlo schudnúť a tým aj zdravie.

Zloženie a vlastnosti

Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácieV porovnaní s inými obilninami sú v pohári bielkoviny, tuky a sacharidy v priaznivom pomere pre telo (na 100 g):

 • proteín v ňom je 12,7 g - takmer sa to rovná mäse;
 • uhľohydráty - 62,2 g, sú zložité, takže pocit sýtosti prichádza rýchlo a zostáva dlho;
 • tuk - 3,4 g, to je veľmi málo.

Pohánka samozrejme obsahuje vitamíny a mikro- a makroprvky. Vysoký obsah vlákniny si však zaslúži osobitnú pozornosť - 10,5% na 100 g.

Kefir 1% je optimálny pre výživu stravy. Zloženie (na 100 g): bielkoviny - 1 g, tuky - 0,3 g, uhľohydráty - 1,3 g. Z kefíru sa nemôžete zotaviť s nízkym percentom tekutiny, pretože pozostáva z 90% vody.

Vo svojom zložení sú tiež obsiahnuté vitamíny, mikro-, makroprvky. Ale kefír je obzvlášť cenený pre jeho nízky obsah cholesterolu a vysoký obsah poly- a mononenasýtených mastných kyselín omega-3 a omega-6.

Pôsobenie na telo

Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácie

Pohanka. Zložky tejto obilniny vyvážený, ľahko stráviteľný a robí z neho efektívny diétny produkt:

 1. Môže byť použitý na diabetes mellitus kvôli jeho nízkemu obsahu uhľohydrátov.
 2. Vitamíny skupiny B normalizujú metabolizmus uhľohydrátov, solí, lipidov a proteínov. Zúčastnite sa na syntéze všetkých hormónov a na procese krvotvorby. Zlepšujú fungovanie mozgu, majú priaznivý vplyv na videnie.
 3. Vitamín P zlepšuje činnosť štítnej žľazy a srdca, má protizápalové a baktericídne účinky.
 4. Aminokyseliny podporujú vitalitu a normálnu pohodu.

Kefír. Baktérie a huby, ktoré tvoria zloženie a vytvárajú kyslú chuť, robia tento produkt nielen chutným, ale aj užitočným:

 1. Na liečebné účely sa pije pri poruchách trávenia, pečeni a obličkách, aby sa zmiernili príznaky kolitídy a gastritídy.
 2. Fermentované mliečne výrobky sa odporúčajú pre ochorenia srdca a diabetes mellitus.
 3. Pitie nápoja ráno na lačný žalúdok a pred spaním zlepší tráviaci proces.
 4. Svaloví atléti používajú kefír ako zdroj pomaly absorbujúcej bielkoviny. Proteín obnovuje energiu a silu stratenú počas tréningu a súťaže.

Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácie

Referencie. Kefir obsahuje disacharidy - 4 g na 100 g, približne jednu čajovú lyžičku, takže cukor sa pred použitím nepridáva.

Každý produkt má teda veľa jedinečných vlastností: ak spojíte ich vlastnosti, získate dvakrát užitočnú a nákladovo efektívnu stravu.

Ako to pomáha schudnúť

Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácie

Mechanizmus účinku pohánky na organizmus je nasledujúci: obsahuje komplexné uhľohydráty s dlhou dobou vstrebávania. Nasýtenie nenastáva okamžite, ale trvá dlhšie a dáva silu, človek je menej počas dňa.

Okrem toho vlákno obsiahnuté v pohári pochádza zo žalúdka do čriev nestrávených... Vlákno, ako kefa, prechádza cez tenké črevo a očistí ho. Toxíny sa odstraňujú, telo sa čistí, takže telesná hmotnosť sa fyzicky znižuje.

V kombinácii s 1% kefírom, kde je veľa vody, vláknina v črevách napučiava ešte viac, preto sa toxíny a toxíny vylučujú na maximum. Čistenie zrýchľuje metabolizmus, a tým aj proces chudnutia.

Ako správne pripraviť zmes

Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácie

Existuje mnoho spôsobov, ako pripraviť diétnu zmes pohánky a kefíru.

Každý si vyberie svoj vlastný recept. Koniec koncov, nie každý môže jesť dosť nevýrazné jedlo. Recepty používajú jadrové pohánky alebo zelené pohánky.

Inštrukcie

Každý recept je navrhnutý tak, aby zachoval celú škálu užitočných prvkov, ktoré sú obsiahnuté v pohári a kefire.

Pred varením vykonajte nasledujúce činnosti:

 1. Krúpy sa nalejú na podnos alebo vrstvu pergamenu a upravia, aby sa odstránili zvyšky a nespracované čierne zrná.
 2. 1% kefír sa nakupuje v obchode. Domáce kefír sa nepoužíva, je príliš mastný.
 3. K pripravenej zmesi nepridávajte korenie, mlieko, soľ, cukor.
Varenia varenia Pomery na porciu príprava Užitočná poznámka
Surové jadrá nasiaknuté kefírom Pohankové jadrá - 3 lyžice. l, kefír - 250 ml.

 

Premyté zrná sa prenesú na sklenené alebo keramické misky a vylejú sa kefír. Prikryte a chladte cez noc. Do rána jadrá absorbujú kefír, napučiavajú a mäknú. V chladničke môže zmes stáť 8 až 10 hodín.
Mleté surové pohánky s kefírom Nepomletá pohánka alebo zelená pohánka pomletá v mlynčeku na kávu alebo v mlynčeku na mäso - 200 g, kefír - 250 ml (približne). Premyté a sušené pohánky sa pomelú na prášok a zmiešajú sa s teplým kefírom. Prášok by sa mal prekrývať o 1-3 cm a zmes sa vkladá do chladničky do rána. Hotové jedlo vyzerá ako kokteil. Pije sa zo pohára slamy.

 

Pohanka dusená cez noc s kefírom Pol pohára obilia, 500 ml prevarenej vody, kefír. Premytá pohánka sa suší a smaží 2 minúty na miernom ohni v suchej panvici. Preneste do nádoby, naplňte vodou, uzavrite vekom, zabalte a nechajte cez noc napučať. Ráno sa pohánka naleje kefírom. Požadovaný objem fermentovaného mliečneho výrobku je vybraný podľa chuti.

 

Pohánka podľa tohto receptu si zachováva všetky prospešné vlastnosti. Ukázalo sa, že je obzvlášť chutný. K takej pohánke nemôžete pridať kefír, ale vypiť ho.

Ako to napraviť

Pohánkové jedlá sa konzumujú v týchto variantoch: mono-strava (iba kefír a obilniny v rôznych variáciách), každé ráno na lačný žalúdok, v dni pôstu alebo ako nezávislé jedlo kedykoľvek počas dňa mimo akejkoľvek stravy. Ak pohánka nahradí obed alebo večeru, pridajú sa k nej sušené ovocie: figy, hrozienka, sušené marhule, sušené slivky - zlepšujú chuť.

Pozor! Ak počas dňa máte pocit, že nejete zvyčajné jedlo a začnete sať „lyžičkou“, do pohára s rannou alebo obednou stravou vložte pohánku. To dáva pocit plnosti po dobu 4-6 hodín.

Surové pohánky s kefírom ráno na lačný žalúdok

Krupice s fermentovaným mliečnym nápojom sa konzumujú ráno od 8,00 do 9,30 hodín. V tomto okamihu sa telo prebudí, tráviaci systém je pripravený stráviť jedlo. Ak sa tieto produkty konzumujú pred 8.00 hodinou, môžu sa v zažívacom trakte začať hnité procesy, ktoré sa ešte nezobudili a pripravujú sa na prácu. To je plné nadúvania, plynatosti a nevoľnosti.

Ak jete pohánku s kefírom po 9.30, bielkoviny a sacharidy sa nemusia tráviť.Dôsledky z gastrointestinálneho traktu budú rovnaké ako pri raňajkách pred 8.00.

Nemôžeme jesť surové pohánky spolu s kefírom každé ráno: po troch dňoch budete konzumovať toto jedlo silou a po piatich dňoch budete od neho úplne odvrátení. Odporúča sa jesť na lačný žalúdok kefír a kaša na 2-3 dni, potom si urobte prestávku na tri dni. Telo bude odpočívať, chuťové preferencie nebudú skreslené. Počas prestávky jedia na raňajky napríklad ovsené vločky alebo vajcia v akejkoľvek interpretácii

Dni pôstu

Výsledok stravy, tj stratené libry, je ťažké udržať. Tí, ktorí boli na pohári-kefírovej diéte, poznamenávajú, že po jej dokončení „3 kg odišlo, ale 6 sa vrátilo“. Aby sa hmotnosť nevrátila, usporiadajú dni pohánky spolu s kefirom.

Základné pravidlá pre tieto dni:

 • nejesť najviac 200 g obilnín (hmotnosť surovej pohánky) a 1 liter 1% kefíru za deň;
 • večera v deň pôstu sa pripravuje misa pohánky s kefírom a ráno sa delí na 5 až 6 porcií;
 • medzi jedlami by mali prejsť presne 3 hodiny, medzi jedlami piť zelený čaj bez cukru v teplej forme;
 • hodinu pred spaním vypite 1 pohár kefíru pri izbovej teplote.

Dni nalačno s pohankou sa uskutočňujú jedenkrát týždenne počas dvoch mesiacov, potom raz mesačne počas celého roka. Na deň pôstu zmizne až 3 kg.

Dôležité! Pohankové dni nalačno sú usporiadané tak, aby sa stratili kilogramy získané počas prázdnin alebo z iných dôvodov.

Diéta na surovom pohári s kefírom

Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácie

Užívanie pohánky ráno zlepšuje trávenie a čistí telo. Ale na chudnutie nestačí jesť pohánky ráno.

Na zníženie hmotnosti:

 • dodržiavať režim pitia: 1,5 - 2 litre čistej pitnej vody za deň;
 • obmedziť používanie živočíšnych tukov: maslo, masť, párky, vajcia, ryby;
 • okrem rýchlych uhľohydrátov: chlieb, pizza, cukor, med, cukrovinky, sóda, melón, banán, hrozno, tomel, majonéza, kečup a alkohol.

Menu, trvanie

Pohánka-kefír mono-diéta (raňajky, obedy a večere - pohánka s kefírom v jednej z troch variácií) je ťažké udržať. Ani po troch dňoch sa pohánka nedokáže pozrieť. Ako diverzifikovať jedlo?

Upozorňujeme na vzorové menu pre dni 4-14.

raňajky:

 • dusená pohánka - 200 g;
 • zeleninový šalát (greeny a reďkovky) bez dresingu - 100 - 150 g;
 • čaj bez cukru.

obed:

 • pohánka so sušeným ovocím - 200 g;
 • kefír - 150-200 ml.

večera: kefír - 250 ml teplý.

Ak je pocit hladu pri takejto strave silný, k strave sa pridá vajce a tvrdý syr (na raňajky), 200 g kuracieho prsia alebo morčacieho mäsa (na obed), 150 g zeleninového šalátu s rastlinným olejom (na večeru).

Diéta trvá 14 dní. Musíte sa z toho dostať postupným pridávaním zdravej stravy do stravy v rovnakých množstvách ako počas stravy.

Pozor! Počas diéty z pohánky je fajčenie a alkohol zakázané!

Prínos a ujma

Prečo je užitočné surové poháre s kefírom: schudneme a telo čistíme pomocou najjednoduchšej kombinácie

Výhody každej stravy sú zrejmé - očistenie a liečenie tela. Nadváha zmizne, objaví sa pocit ľahkosti a zlepší sa nálada.

Výhody surovej pohánky s kefírom:

 • strava je ekonomicky výhodná, nie nákladná, výrobky použité v nej sú lacné a dostupné;
 • váha odchádza rýchlejšie ako pri iných diétach;
 • výsledok pretrváva, ak po ukončení diéty nie sú do stravy zahrnuté živočíšne tuky (vo veľkých množstvách), rýchle uhľohydráty, rýchle občerstvenie;
 • počas diéty nemá pocit hladu;
 • nie je potrebné počítať kalórie;
 • telo je zahojené: toxíny sa odstraňujú, opuchy prechádzajú, znižuje sa cholesterol.

Potenciálne poškodenie:

 1. Dieta vylučuje použitie cukru. Bez glukózy mozog trpí, je možné mdloby a závraty. V tomto prípade je jedlo sladené medom.
 2. Chudnutie je extrémne, tuk rýchlo odchádza, koža na bruchu, nohách, stehnách, zadku, ramenách a kolenách klesá. Ako zabrániť: Používajte kontrastnú sprchu ráno a večer. Cvičenie je počas tejto diéty zakázané.
 3. Psychika trpí - vzniká utláčaný stav. Aby sa tomu zabránilo, cvičia pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu a meditujú.
 4. Poruchy čriev sú možné: zápcha alebo hnačka. V tomto prípade je strava naliehavo zastavená.

Koľko kg môžete schudnúť

Za dva týždne môžete schudnúť až do 12 kg. Telo je však navrhnuté tak, že ak má osoba iba 5 kilogramov navyše, nestratí žiadnym spôsobom 12 osôb. Koľko nahromadeného prebytočného tuku, koľko prebytočnej vody vyjde, to je koľko môžete skutočne schudnúť, odborník na výživu.

Ak jete pohánku s kefírom iba ráno, môžete schudnúť až do 4 kg. A nezáleží na tom, aká je to variácia. Hlavná vec je, že jedlo by malo byť vyrobené zo surových obilnín a bez pridania soli, cukru a korenia.

kontraindikácie

Kombinácia surovej pohánky s kefírom je pre žalúdok veľmi náročné jedlo. U ľudí s gastrointestinálnymi chorobami môže poškodiť sliznice a viesť k exacerbácii chronických chorôb. Pred začatím stravovania na pohári sa musí konzultovať s gastroenterológom a odborníkom na výživu.

Lekár odporučí variant jedál pohánky na varenie a spôsob chudnutia: mono-diéta alebo pohánka s pridaním ďalších výrobkov.

Absolútne kontraindikácie:

 • tehotenstvo;
 • dojčenia;
 • Staroba;
 • deti do 14 rokov;
 • zápal pankreasu v akútnom štádiu;
 • gastritída s vysokou kyslosťou;
 • žalúdočný vred;
 • chronické ochorenie pečene;
 • kolitída;
 • hemoroidy.

Aby pochopili, či je strava vhodná, testujú reakciu tela na jedlo tým, že ho do týždennej stravy zahrnujú. Ak nedochádza k zápche a hnačke, strava je správna.

Dôležité! Varená pohánka nemá kontraindikácie, s výnimkou individuálnej intolerancie. Zavádza sa do stravy pri rôznych ochoreniach tráviaceho traktu.

Recenzie chudnutia

V sociálnych sieťach je dosť recenzií od tých, ktorí schudnú alebo už schudli pri pohári so stravou z pohánky. Ľudia vytvárajú skupiny so stratou hmotnosti v závode, udržiavajú sa blogy, uverejňujú sa príbehy.

Zhora, 30 rokov: «Za 8 dní sa im podarilo schudnúť o 9 kg. Ale po celý čas som bol slabý a dokonca som mal závraty. Po diéte všetko zmizlo, hmotnosť sa nevrátila. Ale už sa nebudem takto vysmievať. ““

Natalia, 25 rokov: "Ach, bol som na tejto diéte opotrebovaný!" Jedlo je monotónne, takže nemôžete normálne žiť. Ale efekt stojí za to! Stratil som 5 kg, moja pleť sa stala tak čerstvou, akné po celom tele zmizlo. Po strave som sa cítil naozaj šťastný. Ostatní si to všimli. Teraz jím všetko, ale 250 g na recepciu a po 18:00 - nie, nie. Môj záver: krása si vyžaduje obeť! “

Sophie, 41: „Tri dni som prísne dodržiaval stravu: kefír, pohánka, voda. Stratil som 4 kg! Uvedomil som si, že nesolené jedlo môže byť chutné. Začal som sa pretáčať v malých porciách. Telo sa nepochybne vyčistilo, zdravotný stav sa zlepšil, spánok je silnejší. Radím každému, aby to skúsil! “

záver

Strava pohánka-kefír je super čistiaci a zároveň lacný program výživy. Ale aby ste dosiahli výsledky a dramaticky schudli, potrebujete silu vôle.

Vyberte si, ktorú variáciu použijete: mono-diéta, dni nalačno, raňajky so surovými cereáliami s kefírom. Sledujte svoj stav v týchto dňoch. Nezabudnite, že strava má kontraindikácie: pred začatím schudnutia sa poraďte so svojím lekárom. Je možné, že po ukončení stravovania budete hovoriť: „Páni! Naozaj som schudol. Bolo to cool! Milujem pohánky! “

 

Pridať komentár

záhradné

kvety